RBSSKALS Būvvadība: Esam iesnieguši vismaz par 2 miljoniem lētāku piedāvājumu 

RBSSKALS Būvvadība norāda uz uzņēmuma Marbell RN Group maksātnespējas pieteikuma nepamatotību.

Lelde Petrāne, 19.8.2016

Māris Saukāns

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

«Šis ir kārtējais solis ļoti īsā laikā ar mērķi diskreditēt RBSSKALS Būvvadību un radīt šaubas un spekulācijas publiskajā telpā par RBSSKALS Būvvadība finansiālo spēju. Zīmīgi, ka tas viss tieši sakrīt ar Rīgas pils Konventa (Kastelas) pārbūves un restaurācijas darbu konkursa gaidāmo rezultātu paziņošanu, kurā esam iesnieguši vismaz par 2 miljoniem lētāku piedāvājumu nekā pārējie dalībnieki,» sacīja uzņēmumā.

Šāda Marbella RN Group rīcība esot «nepamatota no juridiskā viedokļa un neizprotama no savstarpējās komunikācijas viedokļa».  Marbella RN Group esot ilgstošs RBSSKALS Būvvadība sadarbības partneris vairākos RBSSKALS Būvvadība jau īstenotajos un vēl īstenošanas procesā esošos būvniecības projektos.

Marbella RN Group šā gada 17.jūnijā bija vērsusies ar vēstuli/pretenziju pie RBSSKALS Būvvadība saistībā ar atsevišķu rēķinu apmaksu. RBSSKALS Būvvadība esot veikusi pretenzijā norādīto rēķinu apmaksu, gan arī sniegusi savus iebildumus viena atsevišķa pretenzijā norādītā rēķina apmaksai.

Kā informē būvuzņēmumā, «RBSSKALS Būvvadība 2016.gada 8.jūlijā nosūtīja Marbella RN Group atbildi/pamatotus iebildumus gan par minēto rēķinu apmaksu, gan arī par RBSSKALS Būvvadība pamatotiem iebildumiem Marbella RN Group pretenzijai. Līdz pat šai dienai RBSSKALS Būvvadība izteiktos iebildumus saistībā ar šī viena atsevišķā rēķina apmaksu Marbella RN Group nekādā veidā nav apstrīdējusi».

Pēdējās pārrunas starp RBSSKALS Būvvadība valdes priekšsēdētāju Māri Saukānu un Marbella RN Group pārstāvi notika 2016. gada 15. augustā. Marbella RN Group pārstāvis telefoniski esot apliecinājis, ka RBSSKALS Būvvadība saistības pret Marbella RN Group saistībā ar iepriekš iesniegto pretenziju ir nokārtotas un ka pušu abpusējās pārrunās ir jāturpina risināt jautājumu ar šī viena atsevišķā rēķina pamatotību un tā iespējamo apmaksu.

RBSSKALS Būvvadība esot piedāvājusi kompromisa risinājumu Marbella RN Group prasībai un «sagaidāms, ka puses vienosies par abpusēji pieņemamu situācijas atrisinājumu, kā arī Marbella RN Group nekavējoties atsauks savu pieteikumu tiesai».

Kā vēstīts, Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā iesniegts būvfirmas RBSSKALS Būvvadība maksātnespējas pieteikums, liecina ieraksts Maksātnespējas administrācijas mājaslapā.

Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās SIA Marbella RN Group.

Savukārt, VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) 11.augustā vienpusēji lauza līgumu ar bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā 58A pārbūves darbu veicēju SIA RBSSKALS Būvvadība.