RD opozīcija: namu pārvaldes apkrāpušas rīdziniekus

2011. gada 17. marts plkst. 17:40
Dalies ar šo rakstu

Rīdziniekiem zemes nomas maksu ir jāmaksā arī par ietvēm un sporta laukumiem, kas neatrodas uz viņu mājām piesaistītajiem zemes gabaliem, secina un par to ir sašutuši Partiju bloka Vienotība Rīgas domes (RD) deputāti.

Pie RD deputāta Valda Gavara vērsās satraukti Ozolciema ielas iedzīvotāji, kuru komunālo maksājumu rēķinā ik mēnesi tiek iekļauta maksa arī par zemes nomu – 11 lati mēnesī. Izpētot situāciju, deputāts konstatējis, ka Ozolciema ielas iedzīvotāji gadā par zemes nomu pārmaksā 5 tūkstošus latu.

«Izlases veidā iepazinos ar zemes nomas līgumiem citās adresēs. Arī citos līgumos konstatēju ierēdņu paviršības, kuru rezultātā namu iedzīvotājiem ir jāpārmaksā zemes nomas maksa,» informē deputāts.

Viņš skaidro: ja dzīvojamā māja atrodas nevis uz pašvaldības, bet uz citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumā esošās zemes, namu pārvaldes pārstāvis iedzīvotāju vārdā ar zemes īpašnieku noslēdz zemes nomas līgumu un iedzīvotāji reizi ceturksnī saņem rēķinu par zemi, kas atrodas zem viņu dzīvojamās mājas un tai piesaistītā zemes gabala. Taču namu pārvaldes darbinieku neuzmanības vai ļaunprātības dēļ zemes nomas līgumā tiek ietvertas gan ietves, gan blakus esošajām mājām piesaistāmie zemes gabali, gan sporta laukumi, tādējādi izkrāpjot no iedzīvotājiem naudu, teic V. Gavars.

Viņaprāt, ļaunprātīgi ir izmantota iedzīvotāju nezināšana. Iedzīvotājiem tādējādi jābūt vērīgiem, sekojot līdzi saviem rēķiniem. Deputāts aicina iedzīvotājus salīdzināt dzīvojamai mājai privatizācijas gaitā piesaistītā zemes gabala plānu un to zemes gabala plānu, kas pievienots zemes nomas līgumam. Katram iedzīvotājam ir tiesības vērsties namu pārvaldē, pieprasīt izsniegt noslēgtos līgumus par zemes gabala nomu kopā ar pielikumā esošo plānu un salīdzināt tos ar reāli mājai piesaistītā zemes gabala plānu.
 

Dalies ar šo rakstu