Foto: no DB arhīva

Redakcijas komentārs: Davosā katrs par sevi 

Kā ierasts, arī šogad Šveices Alpos kopā sanāca pasaules politiskā un biznesa elite, lai šoreiz spriestu par kopīgas nākotnes veidošanu sašķeltā pasaulē. Uz to visu raugoties, mēģināšu iejusties Latvijas iedzīvotāju ādā. Lasām virsrakstus un ziņas LETA. Kučinskis: Eiropas valstīm jābūt atvērtām vienai pret otras viedokli, pat ja tie atšķiras. Ļoti diplomātiski, teiks viens. Tādēļ jau nebija jābrauc pāri pus Eiropai, lai parādītu, ka spēj savirknēt maz ko izsakošus vārdus, atcirtīs otrs. Savukārt trešais vīpsnās, ka vismaz grieķus un itāļus mūsu premjeram pārliecināt diez vai izdosies, jo tie kritizē Centrālās un Austrumeiropas valstis par solidaritātes trūkumu migrācijas krīzē, pie reizes brīdinot, ka viņu nostājas dēļ var ciest viņu maciņš gaidāmajās ES budžeta sarunās.

Egons Mudulis - DB žurnālists, 2018. gada 31. janvāris plkst. 7:51
Tevi varētu interesēt

Nu labi, viens spriedīs, varbūt premjeram vismaz kaut kas sarunās ar biznesa ļaudīm sanācis. Ak, tu neraža! otrs nopūtīsies. Laikapstākļu dēļ nav notikusi Davosā plānotā tikšanās starp Kučinski un Telia vadību, tā ka ne tikai savā zemē, bet arī ārpus tās robežām pār LMT un Lattelecom nākotni gulst neziņas mākoņi. Nu nav jau arī tā, ka vispār nekā nebūtu, piebildīs trešais. Lūk, Kučinskis ar Google prezidentu Eiropā pārrunājuši sadarbības iespējas zinātnes projektu attīstībā, bet Microsoft izpildviceprezidentam norādījis, ka Latvija ir ieinteresēta paplašināt sadarbību. Ceturtais gan skeptiski pavaicās, vai tad abi sprieda arī par to, cik budžets ietaupītu, ja valsts pārvalde sāktu izmantot kādu bezmaksas alternatīvu. Savelkot kopā: tā kā uz brīnumainiem panākumiem necerējām, nav arī nekāda lielā vilšanās par Latvijas iespēto Alpu trasē.

Pārejam uz augstāko līmeni. Arī tur nekā jauna, bet skaidrība lielāka. Visai pasaulei vēlreiz būs zināt, ka Donaldam Trampam ASV vienmēr pirmajā vietā, un tāpat vajadzētu rīkoties arī citu valstu vadītājiem. Viņš nav pret brīvo tirdzniecību, bet tai jābūt taisnīgai. Sabiedrotajiem savā drošībā pašiem vairāk jāiegulda. Migrantiem jādod pienesums tautsaimniecībai. ASV parūpēsies, lai draugiem pasaulē būtu enerģētiskā drošība. Savukārt nodokļu samazināšanas un regulāciju atcelšanas dēļ tagad ir vislabākais brīdis investēt ASV. Citi lielie spēlētāji viņu nevar ignorēt, teiks viens. Pat vācu Merkele pauž, ka arī citām valstīm jāreformē nodokļu sistēma (Reuters), turklāt Vācija vairs kuru katru bēgli neuzņem. Kas mums ko kreņķēties, teiks otrs, jo aizsardzības budžets ir 2% no IKP, tātad esam labie. Trešais gan bažīgi vaicās, vai tas, ka aptuveni pusotru reizi vairāk eksportējam uz ASV nekā importējam (Latvijas Banka), nenoliek mūs zem sitiena. Savukārt ceturtais ironiski piebildīs, ka šo desmitiem miljonu mīnusu gadā droši vien varētu atsvērt Citadeles darījums un mūsu stāvēšana un krišana par ASV enerģētikas interesēm, Latvijai iestājoties pret krieviem un vāciešiem svarīgo Nord Stream 2 gāzes vada projektu. Secinājums: nekādu pārsteigumu, lielie spēlētāji vispirms domā katrs par sevi, vien gribas redzēt lielāku labumu arī Latvijai, ja reiz braucam uz šo forumu.

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 25. janvāris plkst. 8:00

Esmu pārliecināts, ka dzīves iespējas Latvijā ir izcilas. Kopiena, kas veidojas no reemigrantiem, kas atgriezušies šeit, lai strādātu, atšķir jaunu lapu padrūmajā migrācijas stāstā.

2018. gada 24. janvāris plkst. 6:59

Vai Āgenskalna tirgus projektētājs, Latvijas kultūras kanonā iekļautais arhitekts Reinholds Georgs Šmēlings varēja iedomāties, ka reiz pienāks šāds brīdis un greznā jūgendstila ēka būs novesta līdz kliņķim, un to nāksies slēgt?

2018. gada 23. janvāris plkst. 7:11

Daudz būtiskāk par to, kāda nodokļu sistēma izskatās pa gabalu, ir tas, kāda tā ir intīmā tuvplānā, ar to sastopoties ik dienu.

2018. gada 22. janvāris plkst. 8:10

Sauc kā gribi, bet fakts, ka mājokļu cenu sadārdzinājums Latvijā ir viens no augstākajiem rādītājiem ES, sāk atgādināt tos apstākļus, kādi pirms desmit gadiem ievadīja nekustamo īpašumu tirgus burbuli.

2018. gada 19. janvāris plkst. 7:39

Iedzīvotāju skaitam samazinoties, valsts parāda kurpe spiedīs vairāk.

Nepalaid garām

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

Akciju tirgus galvenā ziņa janvārī – pasaules gals nav iestājies. Tie, kas neseko...

Kamēr lielajiem uzņēmumiem uzrādīt strauju izaugsmi ir salīdzinoši grūti, mazāki uzņēmumi,...

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais...