Redakcijas komentārs: Kāpēc sestdien jādodas uz vēlēšanām? 

Jo ikviena balss, kas atdota par kādu politisko partiju, ietekmēs to, kāds būs Saeimas sastāvs un kādi cilvēki tajā iekļūs. Tā ir iespēja izvēlēties labāko, nevis sliktāko.

Rūta Kesnere - DB komentāru nodaļas redaktore, 2018. gada 05. oktobris plkst. 6:27

Foto: no DB arhīva

Jo nav taisnība sazvērestības teorijām, ka viss jau ir izlemts iepriekš un vienkāršais vēlētājs neko neietekmē. Jo pašlaik nevienam - nedz politiķiem, nedz kādiem ietekmīgiem cilvēkiem - ne tuvu nav zināms vēlēšanu iznākums, kuru noteiks katra atdotā balss. Jo Latvijas vēsture liecina, ka daudzas kādreiz ļoti ietekmīgas partijas ir aizgājušas pa skuju taku tieši mūsu dēļ, jo mēs vēlēšanās pateicām: stop, pietiks. Jo mēs nebijām kūtri un nepalikām mājās.

Jo vēlēšanas ir laba iespēja pateikt politiķiem, ko tu par viņiem domā, turklāt to var izdarīt ļoti personīgi, politiķu uzvārdus svītrojot vai liekot klāt plusiņu. Jo nav jāmeklē ideālā partija, ar kuru simtsprocentīgi saskan visos jautājumos, bet domubiedri, ar kuriem var arī diskutēt. Jo tos politiķus, kas galīgi neiet pie sirds, var izsvītrot, tādējādi samazinot to iespējas sēdēt parlamenta krēslos. Jo nākamo četru gadu liktenis ir atkarīgs no mums katra, no mūsu saprāta, no mūsu spējas izvērtēt to, kas nāks par labu mums, mūsu bērniem un mūsu valstij. Jo lēmumus valstī nepieņem kāds abstrakts spēks, bet mūsu pašu ievēlēti politiķi. Jo visi politiķi nav vienādi, nav zagļi un korumpanti, daudzi ir godīgi cilvēki, kuri nāk ar savām idejām un redzējumu par valsts attīstību.

Un tikai mūsu ziņā ir, kuras idejas atbalstīt un kurām pateikt nē. Jo mēs, katrs no mums, esam tie, kas noteiks, kādu ceļu Latvija ies turpmākajos četros gados, kādām prioritātēm tērēs naudu, kādas vērtības aizstāvēs. Jo nedrīkst tik svarīgas izvēles ļaut savā vietā izdarīt citiem. Jo valsti līdzveido katrs pats, un nevajag dzīvot citu veidotā valstī, labāk ir dzīvot, strādāt un mīlēt tādā valstī, kuras veidošanā esi iesaistīts arī tu pats. Jo valsti nepārvalda kādi abstrakti kungi, bet konkrēti cilvēki, kuriem mēs šo darbu vai nu uzticam, vai nē. Jo vienaldzība vēlēšanās var būt tikpat nāvējoša kā mīlestībā. Jo izvēles izdarīšana vēlēšanās ir iespēja godīgi paskatīties acīs savam bērnam un teikt: es šodien domāju par tavu nākotni un, vēlot tev labāko, pieņēmu lēmumu.

Jo Latvija nav pelnījusi novēršanos no tās. Jo nebalsojot es palielinu iespēju, ka virsroku gūs man netīkamas idejas un man nepieņemamas vērtības. Jo nebalsošana ir atturēšanās, kas nozīmē, ka es atturos no savas nākotnes veidošanas un uzticu to citiem, ar kuriem varbūt man nemaz nav pa ceļam. Jo savu ideālo Latviju katrs veido pats, tostarp arī piedaloties vēlēšanās un pasakot, kam tad īsti uztic vai neuztic tās pārvaldīšanu. Jā, izvēli izdarīt vienmēr ir grūti, varbūt pat mokoši, taču, kā teicis Aleksandrs Čaks par Brīvības cīņām, – tik tas, kas dzimis lielās mokās, pieder mīlestībai.

Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 12. septembris plkst. 7:28

Pastkastītes sāk pildīties ar partiju vēlēšanu materiāliem....

2018. gada 31. augusts plkst. 8:23

Uz Saeimas krēsliem pretendējošie politiskie spēki nesola kardinālas pārmaiņas tiesu sistēmā,...

2018. gada 22. augusts plkst. 9:18

Lai cilvēki Latvijā varētu saņemt lielākas algas un pensijas, būs jāīsteno pārkārtojumi...

2018. gada 22. augusts plkst. 6:59

Uz nākamās Saeimas krēsliem pretendējošās apvienības savās priekšvēlēšanu programmās pielieto...

2018. gada 01. augusts plkst. 9:07

Latvijas nākotni ietekmēs ne tikai pašmāju pieņemtie lēmumi, bet arī Eiropas Savienībā...

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...