Reģionālās lidostas pārveidos par lidostas Rīga meitām

2007. gada 28. augusts plkst. 12:07
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Liepājas, Ventspils un Daugavpils pašvaldību vadītāji ir atbalstījuši satiksmes ministra Aināra Šlesera priekšlikumu apvienot Liepājas, Ventspils un Daugavpils lidostu vienā uzņēmumā ar VAS Starptautiskā lidosta Rīga, tām kļūstot par meitas uzņēmumiem, Db.lv informēja Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pilsētu vadītāji vēstulē ministram atzīst, ka šāda lidostu apvienošana sekmēs stabilu to attīstību un kvalitatīvu aviācijas pakalpojumu pieejamību.

Lai organizētu lidostu apvienošanos, izveidota darba grupa, kurā iekļauti Satiksmes ministrijas, Liepājas, Ventspils un Daugavpils pašvaldību un lidostu pārstāvji. Darba grupas kompetencē ir izstrādāt lidostu apvienošanās kārtību, aprēķināt plānoto investīciju apjomu, noteikt finansējuma avotus reģionālo lidostu infrastruktūras sakārtošanai un citu saistīto jautājumi

''Reģionālo lidostu attīstība ir būtiska tautsaimniecībai kopumā, jo tā radīs jaunas darba vietas, veicinās uzņēmējdarbību, kas saistīta ar aviācijas nozares tehnoloģiju apgādi, kā arī nodrošinās lidostas zemes atjaunošanu, palielinot to pievienoto vērtību. Tāpat samazināsies maģistrālo autoceļu noslogojums un uzlabosies reģionālā pieejamība. Liepājas piemērs rāda, ka lidostas straujā izaugsme pēc starptautisko reisu atv��ršanas kļuvusi par stimulu visa Liepājas reģiona attīstībai'', uzsver A.Šlesers.

Reģionālo lidostu apvienošana ar Starptautisko lidostu Rīga optimizētu finanšu un investīciju plūsmu, atvieglotu pārvaldību un regulāro iekšzemes gaisa pārvadājumu attīstības programmas 2007. – 2013. gadam īstenošanu, uzskata ministrija.

''Uzskatām, ka šis priekšlikums ir atbalstāms un var nodrošināt Latvijas reģionālo lidostu sekmīgu attīstību'', vēstulē satiksmes ministram norāda Liepājas, Ventspils un Daugavpils pašvaldību vadītāji.

Jau iepriekš vēstīts, ka šā gada maijā Liepājas un Ventspils lidostā noslēdzās attīstības izpēte, kā arī ir sagatavots šo lidostu attīstības Ģenerālplāns. Galvenie pētījuma secinājumi saistībā ar Liepājas lidostu norādīja, ka nepieciešami uzlabojumi infrastruktūrā, kas palielinātu lidostas kapacitāti un uzlabotu drošību. Savukārt Ventspils lidostā nepieciešama skrejceļa, pievadceļa un perona būtiska paplašināšana un modernizācija. Ja būtiski palielināsies aviosatiksme, tad būs nepieciešama arī termināla paplašināšana. Papildu šiem pētījumiem, pašreiz norisinās arī Daugavpils lidostas attīstības iespēju priekšizpēte.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām