Reģistrē izmaiņas Valmieras piena valdē; likvidē uzņēmuma padomi

2011. gada 08. novembris plkst. 14:26
Autors: BNS
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas otra lielākā piena pārstrādātāja Valmieras piena valdē reģistrētas izmaiņas un likvidēta uzņēmuma padome, liecina paziņojums oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

No valdes locekļa amata atbrīvots Māris Cers un Juris Pārups, bet no valdes priekšsēdētāja amata atbrīvots Rolands Gulbis. Savukārt viņu vietā par valdes locekli iecelta Krievijas pilsone Jūlija Kuzņecova, kā arī līdzšinējais Valmieras piena padomes priekšsēdētājs Harijs Panke. Par Valmieras piena valdes priekšsēdētāju iecelts jaunais uzņēmuma lielākais īpašnieks Krievijas pilsonis Jevgēņijs Varovs.

Paziņojumā arī minēts, ka no piena pārstrādātāja padomes atbrīvots padomes priekšsēdētājs Panke, padomes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Kļaviņa un padomes locekļi – Juris Pētersons un Madara Šķēle. Jauni padomes locekļi nav iecelti.
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Krievijas uzņēmējs Varovs iegādājies 91,89% Valmieras piena akciju no Šķēles ģimenei pastarpināti piederošās ieguldījumu pārvaldīšanas sabiedrības Privāto aktīvu pārvalde.

Valmieras piens pērn strādāja ar 29,963 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt pretēji peļņai 2009.gadā uzņēmums gadu pabeidzis ar 884,8 tūkstošu latu zaudējumiem, liecina datubāzes Lursoft informācija.
Uzņēmums Valmieras piens dibināts 1971.gadā, bet kopš 1993.gada ir slēgta akciju sabiedrība. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 91,8% akciju ir INPO 12, kas pieder Privāto aktīvu pārvaldei, kura savukārt pastarpināti pieder ekspremjera Andra Šķēles sievai un meitām.

Dalies ar šo rakstu