Pārtika

Rehtšprehers met izaicinājumu

Sandra Dieziņa, 02.02.2017

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirms gada sācis ražot puscieto sieru, z/s Mazlauri saimnieks Māris Rehtšprehers nākotnē cer palielināt gan ganāmpulku, gan siera apjomus

Lēdurgas pagasta saimnieks Māris Rehtšprehers pirmo siera rituli saražoja pagājušā gada februāra beigās. Piena pārstrādei viņš pievērsās ne tāpēc, ka nozarē valdīja krīze, bet gribējies jaunu izaicinājumu, radot ko jaunu ar pievienoto vērtību. Saimniecības pamata specializācija ir piena lopkopība, un siera ražošana ir papildus rūpals. «Tas viss nenāk viegli, jo realizācija ir smags jautājums,» gan atklāj saimnieks. Saražoto saimnieks pārdod dažos Rīgas veikalos, kā arī Straupes un Hanzas tirdziņos. Vislabāk realizācija sokas tirdziņos, jo pircējs ir jāiepazīstina ar jauno produktu – svarīgs ir ražotāja kontakts ar pircēju, bet veikalos tas nav iespējams. Straupes tirgus – tā ir arī laba vieta, kur reklamēt savu preci, jo garām brauc daudz tūristu, tostarp arī igauņi, kuri labprāt iepērk Mazlauru sieru. Tiesa, dažus tirgus viņš ignorē, jo nomas maksa par vietu ir tik liela, ka ražotājam neatmaksājas uz tiem braukt.

Nedēļā viņš saražo aptuveni 100 kg siera, tam nepieciešama aptuveni tonna piena. Mazlauros no nepasterizēta piena top divu veidu puscietais siers – Goudas un Taleggio tipa. Saimnieks izrāda siera rituļus, kas īpašā telpā uz egles koka plauktiem noteiktā temperatūrā un mitrumā nogatavinās gan 2–4 mēnešus, gan 4–6 mēnešus.

Visu rakstu Rehtšprehers met izaicinājumu lasiet 2. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru