Reida laikā konstatēti kravas transportlīdzekļu pārkāpumi

2014. gada 03. jūlijs plkst. 12:18
Dalies ar šo rakstu

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Autopārvadājumu uzraudzības nodaļas darbinieki sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbiniekiem vakar pie Ikšķiles veikuši reidu kravas transportlīdzekļu pārbaudei.

Reida laikā Valsts policijas darbinieki pārbaudījuši 11 smagās automašīnas, kā rezultātā noformēti 14 Administratīvo pārkāpumu protokoli. Astoņi no tiem noformēti par darba un atpūtas laika noteikumu pārkāpumiem, divi par atļautās masas vai ass slodzes pārsniegšanu un četri par neatbilstošu tahogrāfu izmantošanu, informēja Valsts policijas pārstāve Zane Arāja.

Viņa gan piebilst, ka visiem pārbaudītajiem transportlīdzekļiem bija iegādātas eirovinjetes. Kā jau ziņots, no 3. jūlija Administratīvo pārkāpumu kodeksā par braukšanu bez eirovinjetes paredzēta atbildība.

Kopumā Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Autopārvadājumu uzraudzības nodaļas darbinieki 2013. gadā veikuši 170 faktiskās masas pārbaudes, 1828 kravas nostiprināšanas pārbaudes, kā arī 652 gabarītu pārbaudes. Kopumā ir sastādīti 6215 pārbaudes akti, kas ir par 945 vairāk nekā 2012. gadā

Savukārt CSDD tehniskā kontrole vakar pārbaudījusi 21 transporta vienību. No tām būtiski aizrādījumi izteikti trīs vienībām: divas ar t.s. 2.vērtējumu, bet vienam piešķirts  3.vērtējums jeb konstatēti bīstami trūkumi vai bojājumi, kas apdraud apkārtējo vidi, cilvēku veselību, dzīvību vai satiksmes drošību. Šādā gadījumā transportlīdzeklim tiek noņemtas valsts reģistrācijas numura zīmes. 

Savukārt par 2.vērtējumu tiek anulēta atļauja piedalīties ceļu satiksmē - šiem transportlīdzekļiem konstatēti būtiski trūkumi vai bojājumi, kas ietekmē apkārtējo vidi vai var ietekmēt satiksmes drošību. Līdz ar to transportlīdzekļiem tiek noņemta tehniskās apskates uzlīme, mēneša laikā jānovērš bojājumi un jāveic tehniskā apskate.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām