Reinfelts: centieni stabilizēt Latvijas ekonomiku palīdzēja arī zviedru bankām

2011. gada 21. februāris plkst. 9:33
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Pirmām kārtām zviedru banku klātbūtne ir ilgtermiņa apņemšanās. Krīzes laikā tās parādīja, ka ir uz ilgu palikšanu. Tiesa, centieni stabilizēt Latvijas ekonomiku nāca par labu pašiem latviešiem, taču arī palīdzēja mazināt finanšu krīzes iespaidu un, domājams, arī tās ietekmi uz zviedru bankām,» intervijā laikrakstam Diena, komentējot uzskatu, ka Latvija izglābusi zviedru bankas, sacījis Zviedrijas Ministru prezidents Frēdriks Reinfelts.

Viņš norāda: «Ļoti svarīga bija pakete, ko izveidoja SVF un Ziemeļvalstis. Ļoti nozīmīgi bija valdības un parlamenta centieni, kas gan apgrūtināja Latvijas iedzīvotājus. Ceru, ka ir sajūta: izaugsme atgriežas, un Latvijas ekonomika tiek pārkārtota. Lai cilvēki jūt, ka centieni gan bija sāpīgi, taču rodas kaut kas labāks.»

Zviedrijas Ministru prezidents akcentē - jo lielāka stabilitāte un izaugsme būs Latvijā, jo interesantāka tā būs investoriem. «Mums jau tagad ir lielas intereses šeit, piemēram, finanšu un telekomunikāciju sektorā. Katru dienu ir prāmju satiksme ar Stokholmu, daudz tūristu brauc uz Rīgu. Lielas perspektīvas ir mežrūpniecības, biomasas un atjaunojamās enerģijas jomā. Zviedru investīcijām Latvija ir arī sava veida vārti uz Krieviju un Āziju. Interese investēt Latvijā pieaugs.»

Reinfelts arī iesaka: «Jo vairāk atvērsit tirgu atjaunojamajai enerģijai, jo mazāk būsit atkarīgi no fosilā kurināmā.»

Dalies ar šo rakstu