Reinis Rubenis: Banka nekvalificējās kā pāridarītāja, tā drīzāk ir palīgs

2017. gada 20. februāris plkst. 8:16
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Swedbank valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis ir finansists ar nepabeigtu teoloģijas maģistra izglītību un ekonomists ar ilggadēju pieredzi darbā ar vidējiem un lielajiem uzņēmumiem.

Fragments no DB intervijas:

Kāpēc jūs izvēlējāties studēt ne tikai finanses, bet arī teoloģiju?

Pēc izglītības esmu finansists – man ir maģistra grāds, bet tajā laikā mācību process Rīgas ekonomikas augstskolā Latvijā un Zviedrijā likās pārāk īss. Biju gados jauns, varēju turpināt mācīties un aizgāju uz teoloģijas fakultāti. Bet maģistra grādu, atzīšos, tur neieguvu – atlika uzrakstīt maģistra darbu, ko es noslinkoju un neizdarīju. To es mazliet nožēloju – vajadzēja jau saņemties... Bet to, ka es vispār tur mācījos, es nenožēloju – teoloģija paplašina pasaules skatījumu.

Dievs saka, ka mums jāpiedod saviem parādniekiem. Kā to var apvienot ar bankas darbību?

Mana interpretācija būtu, ka jāpiedod pāridarītājiem. Viņi ir parādā tāpēc, ka nodarījuši tev pāri. Domāju, banka nekvalificējās kā pāridarītāja, tā drīzāk ir palīgs.

Latvijā notiek DNB un Nordea banku apvienošanas process. Cik, jūsuprāt, bankām jāpaliek Latvijā?

Jebkurš spēcīgs konkurents nozarei un klientiem ir tikai ieguvums. Mums ir par daudz banku tik mazai ekonomikai. Šis bija loģisks solis, jo tikai bankas apvienojot spēkus, var izveidot pietiekami spēcīgu banku, kura, savukārt, var uzlabojot visus efektivitātes rādītājus, spēj investēt inovācijās un produktu attīstībā

Kāpēc tieši Jūs esat Swedbank Latvija prezidents?

(ilgs klusums, tad smejas) Skaidrs, ka pats neizlēmu, ka būšu bankas vadītājs, to manā vietā izdarīja citi cilvēki. Visticamāk, viņi vērtēja manu iepriekšējo pieredzi. Tā kā es 17 savas karjeras gadus esmu daudz strādājis ar vidējiem un lieliem uzņēmumiem, tad es diezgan daudz pazīstu cilvēkus, biznesu, industriju un īpašniekus, un es domāju, ka tas bija daudzu faktoru kopums, kāpēc izvēlējās tieši mani. Iespējams, arī tāpēc, ka es jau biju valdē un labi pārzināju cilvēkus Swedbank komandā.

Visu interviju Par daudz banku tik mazai ekonomikai lasiet 20. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds