Rēķinu drukāšanas biznesā pārmet dempingu

2013. gada 12. aprīlis plkst. 7:45
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Sarūkošajā rēķinu drukāšanas biznesā konkurence saasinājusies līdz pārmetumiem par dempingu, taču Latvijas Pasta meitasuzņēmums pārmetumus noliedz.

Somijas pasta meitas uzņēmums Latvijā a/s Itella Information (Itella) satraucies, ka VAS Latvijas Pasts (LP) piederošā SIA Mailmaster atņēmis lielu klientu, proti, Lattelecom negodīga cīņā – dempingojot.

«Mailmaster ir agresīvi tirgū un panākuši ka Lattelekom turpinās drukāt rēķinus pie viņiem, jo ir saņēmumis neatvairāmu piedāvājumu izdrukāt un ielikt aploksnē vienu lapu par pusotru santīmu. Nezinu, kā tas ir izdarāms – pamēģiniet Latvijas Pastā baltu aploksni nopirkt par pusotru santīmu. Mums tāda cena nav pat tajās valstīs, kur Itella drukā simtiem miljonu sūtījumu. Mēs tādas cenas saviem klientiem piedāvāt nevaram. Bet Mailmaster var,» tā Itella valdes priekšsēdētājs Alvis Dimitris.

To, ka par šādu cenu izdrukāt un aplokšņot rēķinu nav iespējams, DB apliecināja arī citi jomas speciālisti. Pēc viņa teiktā, šādas saķeršanās ar vietējiem uzņēmumiem, proti, LP un Mailmaster, rada Itella akcionāros jautājumus, vai ir vērts arī turpmāk veikt investīcijas Latvijā. Savukārt Mailmaster pieturas pie māteskompānijas LP stratēģijas un cenas nekomentē, aizbildinoties ar komercnoslēpumu.

Tai pašā laikā rūkošajam papīra rēķinu tirgum ir arī kāds pozitīvs efekts. Tā kā drukāšanas apjomi Itellai Igaunijā un Latvijā samazinājās līdz tam līmenim, ko 2008 gadā drukāja Latvijā, korporācija pieņēma lēmumu aizvērt tur drukas iecirkni Igaunijā un pārcelt to uz Latviju. Uzņēmums izvēlējās Latviju kā vietu, kur ir pietiekami gudrs un lēts darbaspēks, un šobrīd ražošanā un birojā ir 45 darbinieki. Šis projekts tika sāks pērnā gada vidū un šobrīd ir pabeigts pilnībā.

Savukārt secinājusi, ka Latviju ir optimāla vieta dabaspēka izmaksu un kompetenču ziņā, Itella izveidojusi IT kompetenču centru, pēdējos gados radot 100 jaunas darbavietas, kas vērstas uz pakalpojumu eksportu Skandināvijas, Vācijas un Polijas virzienā. Tie ir Itella pakalpojumu ieviešanas projekti Skandināvijas valstu un starptautiskiem uzņēmumiem, projektu vadīšanas,  produktu izstrādes un uzturēšanas un citi IT pakalpojumi, skaidro A. Dimitris.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu