Finanses

Rēķinu pieņemšana veikalā sākusi atmaksāties

Ieva Mārtiņa, 01.11.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iedzīvotāji arvien vairāk izmanto iespēju veikalā apmaksāt arī komunālos un telefonu rēķinus; bankas gan to neizjūt.

Maksājumu iestādes kā jauns uzņēmējdarbības veids Latvijā sāka darboties 2010.gadā. Šo vairāk nekā divu gadu laikā Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) kā maksājumu iestādes reģistrējušies 35 uzņēmumi, liecina komisijas informācija.

Saskaņā ar likumu šīs iestādes, līdzīgi kā to līdz tam varēja darīt bankas un Latvijas pasts, var ieskaitīt un izņemt naudu no maksājumu konta, nodrošināt maksājumu veikšanu, naudas pārvedumus. 2011.gadā maksājumu iestādēs veikto maksājumu kopējais apmērs sasniedza 32,35 miljonus latu, liecina komisijas apkopotā informācija.

Aptaujātās bankas norāda, ka maksājumu iestāžu darbības ietekmi uz bankas darbību neizjūt, liekot saprast, ka tie, kas līdz šim rēķinus pieraduši apmaksāt internetbankā, diez vai sāks to darīt lielveikalā.

Tikmēr Maxima, kas ar numuru viens reģistrēta kā maksājumu iestāde, DB informēja, ka pircēji izmanto iespējas apmaksāt veikalā dažādus rēķinus, visvairāk līdz šim tādā veidā apmaksāti Latvenergo pakalpojumi. Apkopotā informācija tādējādi liecina, ka maksājumu iestādes var veiksmīgi konkurēt ar bankām un kādai iedzīvotāju grupai tomēr ir noderīgas.

Komentāri

Pievienot komentāru