Renovē pirmo daudzdzīvokļu namu Pūrē 

Pūrē gada beigās iecerēts pabeigt pirmā daudzdzīvokļu nama renovāciju, atjaunošana veikta ar Altum grantu un bankas Citadele izsniegto finansējumu, informē bankā.

Zane Atlāce - Bistere, 05.12.2017
1/5

Publicitātes foto

Pūres daudzdzīvokļu nama renovācijas izmaksas bija 426 412 eiro, no kuriem 165 412 eiro saņemti granta veidā no Altum, savukārt pārējais būvniecībai nepieciešamais finansējums 252 560 eiro apmērā piesaistīts no bankas Citadele, izmantojot Altum kredīta garantiju. Līdzfinansējuma atbalstu sniegusi arī Tukuma novada dome.

Ar jaunās Altum programmas atbalstu Latvijā šobrīd notiek vairāk nekā 20 māju renovācijas, vēl vairāki projekti ir apstiprināti un gatavojas būvdarbiem. Kopumā saņemti vairāk nekā 200 pieteikumu. Altum programmas finansējums 166 miljonu eiro apmērā būs pietiekams aptuveni 1000 mājām visā Latvijā.

Trīsstāvu dzelzsbetona paneļu māja Pūrē būvēta 1974. gadā, un tās energoefektivitātes saglabāšanai bija nepieciešams pilnīgs remonts. Līdz šim ēkai apkures rēķins bija 0,79 centi par kvadrātmetru, dzīvokļu īpašniekiem maksājot izlīdzināto apkures maksājumu visu gadu. Mājas energoaudits paredz, ka pēc renovācijas ēkā siltuma zudums samazināsies par vismaz divām trešdaļām.