Repše un Belokoņs nodibina Mākslīgā intelekta fondu

2011. gada 18. janvāris plkst. 14:30
Autors: LETA
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Biznesa partneri baņķieris Valērijs Belokoņs un partijas Jaunais laiks dibinātājs Einars Repše pērnā gada nogalē izveidojuši nodibinājumu Mākslīgā intelekta fonds.

No lēmuma par "Mākslīgā intelekta fonda" dibināšanu secināms, ka fonda dibinātājs ir Belokoņs, bet ar Uzņēmumu reģistra (UR) pērnā gada 22.novembra lēmumu par fonda reģistrēšanu Biedrību un nodibinājumu reģistrā par fonda amatpersonu ar tiesībām pārstāvēt nodibinājumu atsevišķi reģistrēts Repše.

Mākslīgā intelekta fonda mērķis ir veicināt Latvijas zinātnes, izglītības un ražošanas attīstību un paaugstināt Latvijas valsts konkurētspēju datorzinātņu, robotikas, mākslīgā intelekta un ar to saistīto inovāciju jomā.

Definētā mērķa sasniegšanai fonds paredzējis izveidot zinātnisku institūtu, kura «darbības ietvaros tiek īstenoti pētniecības projekti mākslīgā intelekta, informācijas un datoru tehnoloģiju, kā arī robotu tehnikas jomās», teikts fonda dibināšanas sapulcē apstiprinātajos statūtos.

Fonds paredzējis veicināt uz inovācijām virzītu projektu īstenošanu mākslīgā intelekta, informācijas un datoru tehnoloģiju, kā arī robotu tehnikas jomās, veicināt finanšu līdzekļu piesaisti, piesaistīt iepriekšminēto jomu ekspertus un zinātniekus - gan fiziskas, gan juridiskas personas - un radīt tiem atbilstošus darba apstākļus, veicināt radīto produktu ieviešanu Latvijas un pasaules tirgū, kā arī radīt, uzturēt un pārvaldīt informatīvo bāzi.

Tāpat paredzēts veicināt izglītošanu un apmainīties ar informāciju ar minēto jomu zinātniekiem, kā arī popularizēt ar fonda darbību saistīto tematiku Latvijā un pasaulē, «sniegt nozīmīgu labumu sabiedrībai, attīstot zinātni un veicinot izglītību ar fonda darbību saistītajās jomās», teikts statūtos.

LETA jau ziņoja, ka Belokoņu un Repši saista kopējais bizness - AS Belokoņa un Repšes ieguldījumu pārvaldes sabiedrība.
Kā iepriekš rakstīja portāls pietiek.com, pērnā gada laikā Repše ir nonācis vēl dziļākos parādos, «noēdis pēdējos uzkrājumus», turklāt jau iepriekš pārdevis savu pēdējo vērā ņemamo likvīdo mantu - vērtspapīru portfeli.

Pēc Repšes amatpersonas deklarācijas, pagājušā gada sākumā viņa oficiālās parādsaistības bija nepilni 902 000 latu, bet pats viņš dolāros, eiro un latos kopā bija aizdevis apmēram 550 000 latu, - tātad kopējais "mīnuss" bija aptuveni 352 000 latu.
Kaut gan aizvadītā gada laikā Repše vēl saņēma vērā ņemamo finanšu ministra algu (gadā kopā - virs 22 000 latu), viņš līdz novembra sākumam bija arī izsmēlis savus nelielos uzkrājumus, - vēl pagājušā gada sākumā viņam vērtspapīros un bezskaidrā naudā dažādās valūtās bija nepilni 8000 latu.

Atstājot amatu pagājušā gada novembra sākumā, Repšes parādsaistības pieaugušas līdz 923 000 latu, aizdevumi samazinājušies līdz apmēram 545 000 latu, un kopējais "mīnuss" sasniedzis jau aptuveni 378 000 latu.
Kopumā 30 000 latu gada laikā ir iztērēti, un to Repšes deklarācijā redzamā daļa ir nepilni 6000 latu - atmaksāta aizdevuma daļa.
Vēl joprojām Repšem pieder māja Ikšķilē, vēl trīs īpašumi Kaunatas un Barkavas pagastā, kā arī traktors, "Honda CR-V" auto, divi motocikli un lidmašīna, taču nekas no tā nevar nodrošināt politiķim viņam ierasto ienākumu līmeni un garantēt pierastos izdevumus, - kā rāda deklarāciju salīdzinājums, pērn politiķis kopumā iztērējis apmēram 56 000 latu.
Līdz ar to Repše, kā rāda viņa decembra beigās iesniegtā amatpersonas deklarācija, finansiāli faktiski pilnībā ir kļuvis atkarīgs no tā, kā veiksies viņa un Belokoņa kopējais bizness.
Tiesa, arī šajā jomā, spriežot pēc publiskās informācijas, Repše ir atkarīgs no Belokoņa labvēlības, jo pats uzņēmums pēdējos divus gadus strādā ar zaudējumiem, rakstīja "pietiek.com".

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām