Restartēs industrializācijas politiku

2012. gada 26. aprīlis plkst. 8:08
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ar industriālo politiku vēlas sekmēt dārgāku preču ražošanu un palielināt apstrādes rūpniecības īpatsvaru IKP līdz 20% jau 2020. g., rūpnieki piesardzīgi

Ekonomikas ministrijas izstrādātās Latvijas nacionālās industriālās politikas vadlīnijas paredz veicināt tieši modernu apstrādes rūpniecību, kura ražo un eksportē gatavus izstrādājumus ar augstu pievienoto vērtību — šobrīd diemžēl pārsvarā esot zemas un vidējas pievienotās vērtības produkti. Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts norāda uz sasniedzamajiem rādītājiem - apstrādes rūpniecības īatsvaram 2020. g. jāsasniedz 20% IKP. Tā kā pērn šis rādītājs ir bijis nedaudz vairāk par 14%, tad pie scenārija, ka Latvijas IKP ik gadu pieaug 4 līdz 5%, apstrādes rūpniecības devumam IKP ik gadu faktiski jāpieaug divas reizes straujāk. Tādējādi 2020. g. rūpniecībai pret 2011. gadā sasniegto būtu jāpieaug par 60%.

Lai arī neviens no rūpniekiem neiebilst pret rūpniecības un vēl jo vairāk dārgu produktu ražošanas prioritarizāciju, tomēr būtiskākais ir jautājums, kādā veidā šos mērķus varētu sasniegt. Viens no DB aptaujātajiem uzņēmējiem kas varētu stimulēt investīcijas tieši zinātņietilpīgā rūpniecībā, atbildēja ar pretjautājumu: «Kāpēc man ieguldīt naudu Latvijā un tieši apstrādes rūpniecībā? Ko es (investors) no tā iegūstu?»

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu