Reti sastopams, bet ērts 

Zvilnēt un mīt pedāļus - šāda iespēja ir, braucot ar rekambentu. Pasaulē šādi riteņi ir zināmi un tiek lietoti, tomēr vairāki jauni cilvēki Latvijā mēģina tos radīt no jauna

Signe Knipše, 27.4.2012
1/14

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Mediji

Rekambents, ērtais velosipēds, gulošais divritenis, bents vai velomobilis - tie visi ir vārdi, kādos pasaulē tiek godāti braucamrīki, kurā braucējs sēž kā automobilī. Latvijā vienus no pirmajiem šādus braucamos izgatavojuši Jurijs Timofejevs un Vladimirs Izmailovs. Viņu domubiedrs Deniss Peļņa ar interneta vietni Bent.lv jau kopš 2009. gada cenšas pulcēt entuziastus, kas modelē dažādas velokonstrukcijas. «Projekta ideja ir savākt paštaisītas konstrukcijas un pulcēt pašus projektētājus vienotā interneta vietnē, kā arī popularizēt tādu velotehniku kā ligeradus, rekambentus, kas Latvijā ir reti sastopami. Šobrīd tiek uzturēti kontakti ar dažiem šādu velokonstruktoru izgatavotājiem no Latvijas, kā arī no Krievijas,» interneta vietē raksta Deniss.

Jurijs un Vladimirs ir izgatavojuši vairākus rekambentus - katrs savu vienvietīgu, abi kopā tandēma riteni, un pašlaik strādā pie sporta konstrukcijas. Līdz šim tas vairāk ir bijis priekam, tomēr nākotnē puiši domā par biznesu šajā jomā. «Līdzšinējie ir eksperimenti, meklējumi. Taisām, lai pārbaudītu, vai spēsim tādus mezglus, risinājumus izgatavot,» stāsta Jurijs. Viņš atzīst, ka liela daļa ideju ir noskatītas no citiem, tomēr viss kopā - tas ir viņu dizains.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.