Finanses

Revertas zaudējumi šogad 32,6 miljoni eiro, Valsts kasei atmaksāti 22,5 miljoni eiro

Dienas Bizness, 27.11.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada deviņos mēnešos AS Reverta zaudējumi bija plānotajā līmenī un veidoja 32,6 miljonus eiro, salīdzinot ar 31 miljonu eiro 2014.gada deviņos mēnešos, teikts Revertas paziņojumā medijiem. Savukārt Valsts kasei šogad atmaksāti 22,5 miljonus eiro, no kuriem 14,5 miljoni eiro novirzīti procentu maksājumiem par valsts sniegto atbalstu, bet astoņi miljoni eiro - aizdevuma pamatsummas atmaksai.

Zaudējumu pamatā, tāpat kā iepriekš, bija procentu izdevumi par emitētajām obligācijām (16,7 miljoni eiro) un izveidotie uzkrājumi saistībā ar aktīvu vērtības samazinājumu.

Reverta informē, ka šogad lielākais izaicinājums tai ir nelabvēlīgie tirgus apstākļi, kurus radījusi jaunā ģeopolitiskā situācija. Kredītu izstrādes, atgūšanas un realizācijas jomā šis ir bijis sarežģītākais un smagākais darbības periods kopš 2010.gada augusta, kad tika sākta AS Parex banka problemātisko kredītu atgūšana Latvijas valsts interesēs.

Revertas valdes priekšsēdētāja Solvita Deglava norāda, ka šogad Revertas darbības rezultāti, tostarp Valsts kasei atmaksājamās summas apjoms, lielā mērā bija atkarīgi no vairāku izstrādes procesā esošu lielu darījumu realizācijas termiņiem. Pieaugošās investoru piesardzības dēļ lielajiem objektiem pircējus atrast ir krietni sarežģītāk, turklāt darījumu izvērtēšanas process ir skrupulozāks un laikietilpīgāks nekā agrāk.

Reverta savas darbības piecos gados lielāko investīciju projektu daļu jau ir realizējusi, tāpēc patlaban jāveic sarežģīts un individualizēts darbs ikviena darījuma īstenošanai.

Lai arī Latvijas nekustamo īpašumu tirgus neuzrāda būtisku aktivitātes pieaugumu, tomēr darījumi, kaut arī pārsvarā ar zemas vērtības objektiem, notiek, un deviņos mēnešos no nekustamo īpašumu pārdošanas Reverta saņēmusi 11,2 miljonus eiro. Darījumu summas svārstās no dažiem tūkstošiem eiro par zemes gabaliem līdz 30 000-100 000 eiro par dzīvojamajiem īpašumiem.

Atbilstoši prognozētajam Revertas nekustamo īpašumu portfelis ir būtiski sarucis, un pievilcīgākie objekti jau ir realizēti. Deviņu mēnešu noslēgumā pārdošanā bija izlikti aptuveni 255 objekti, no kuriem daļa ir zemes gabali.

Komentāri

Pievienot komentāru