Revolūcija sadalīs sīkbiznesu 

Mazajam biznesam jāgatavojas revolucionārām pārmaiņām, jo pašreizējais mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) režīms beigsies 2019. gadā, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Māris Ķirsons, 20.09.2016
1/2

SIA ABZ Finance valdes priekšsēdētāja Agnese Pastare

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Ministru kabineta komitejas sēdē pirmdien tika atbalstīts Ekonomikas ministrijas virzītais konceptuālais ziņojums par uzņēmējdarbības uzsākšanas un mazās uzņēmējdarbības ekosistēmu un turpmāk nepieciešamajiem atbalsta stimuliem. Lai arī šajā ziņojumā daļa uzņēmēju redz pozitīvas ievirzes, piemēram, startup uzņēmumu veicināšanā, tomēr vienlaikus tiek šautas kritikas bultas attiecībā uz piedāvājumiem biznesa uzsācēju un dzīvesstila uzņēmumiem. «MUN maksātāji turpinās sēdēt uz pulvera mucas, jo jaunais regulējums tiek plānots tikai no 2018. g.,» situāciju vērtē MUN maksātāja SIA ABZ Finance valdes priekšsēdētāja Agnese Pastare.

Ministru kabineta komitejā izskatītais ziņojums paredz trīs daļas (nosacījumus) – biznesa uzsācējiem, startup un sīkuzņēmumiem jeb tā dēvētajiem dzīvesstila uzņēmumiem. Paredzēts, ka diskusija par piedāvājumu uzņēmējdarbības uzsācēju un mazo uzņēmumu atbalstam tiks turpināta un tās rezultātā apstiprinātie atbalsta mehānismi stāsties spēkā no 2018.g. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens skaidro, ka mērķis ir panākt, lai Latvija kļūtu par strauji augošu tehnoloģiju uzņēmumu (startup) izvēli nr.1 Baltijas valstīs.

Visu rakstu Revolūcija sadalīs sīkbiznesu lasiet 20. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums