Fin-tech

Revolut piesaista 250 miljonus dolāru

Anda Asere, 26.04.2018

Niks Storonskijs, Revolut līdzdibinātājs un vadītājs.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Līdz ar šo investīciju Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība ir izaugusi līdz 1,7 miljardiem dolāru, mazāk nekā gada laikā pieaugot piecas reizes.

Tādējādi Revolut ierindojas to Eiropas kompāniju sarakstā, kas visstraujāk sasniegušas t.s. vienradža statusu, kad jaunuzņēmuma vērtība sasniedz miljardu dolāru.

«No Revolut dibināšanas mūsu mērķis bija visu darīt pretēji tradicionālajām bankām. Mēs veidojam pasaules līmeņa tehnoloģijas, kuras atgriež cilvēku rokās viņu finanšu kontroli. Mēs ar saviem klientiem komunicējam viņu valodā un nebaidāmies izaicināt esošo domāšanu, lai varētu turpināt ieviest inovācijas,» saka Niks Storonskijs, Revolut līdzdibinātājs un vadītājs.

Galvenais šī raunda investors ir Honkongā bāzētā riska kapitāla kompānija DST Global, kas kompānijā iegulda kopā ar citiem Silīcijas ielejas augstākā līmeņa investoriem – Index Ventures un Ribbit Capital. Kopā ar šo investīciju, trīs gadu laikā no kompānijas dibināšanas Revolut kopā ir piesaistījusi 340 miljonus ASV dolāru.

«Investīcija no DST Global ir īpašs mūsu biznesa stratēģijas novērtējums, vēl jo vairāk tagad, kad sākam attīstīties pasaulē. Vēsturiski banku sektors vairījās no lielām tehnoloģiskām izmaiņām, taču tagad viss lielā mērā mainīsies,» apgalvo N. Storonskijs.

«Revolut rada un ievieš tehnoloģijas, kas lietotājiem un mazajiem uzņēmējiem padara dzīvi vienkāršāku un samazina finanšu pakalpojumu cenas. Ļoti priecājamies, ka varam atbalstīt Niku un visu Revolut komandu, izstrādājot jaunus produktus, inovācijas un attīstoties pasaulē,» norāda Toms Staffords (Tom Stafford), DST Global vadošais partneris.

Pašlaik Revolut platformā mēnesī veikto darījumu vērtība sasniedz 1,8 miljardus dolāru, kompānija katru dienu piesaista 6000 līdz 8000 jaunus lietotājus. Uzņēmumam ir 1,5 miljoni lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 80 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība sasniedz 15 miljardus ASV dolāru. Kompānijas nākamo piecu gadu mērķis ir sasniegt 100 miljonus klientu visā pasaulē.

«Varam vien priecāties, ka investori ierindo Revolut līdzās lielākajām pasaules tehnoloģiju kompānijām, kuras ir mainījušas daudzu cilvēku ieradumus. Vēl vairāk priecē tas, ka, strauji augot, Baltijas reģions ir izvēlēts kā vieta, kur atrodas viens no pirmajiem kompānijas birojiem. Tas norāda, ka kompānija saskata šī reģiona iedzīvotāju atvērtību inovācijām un jaunām tehnoloģijām. Pašlaik Latvijā mums ir aptuveni 18 tūkstoši klientu, bet gada beigās ceram sasniegt 100 tūkstošus,» teic Andris Bičeika, Revolut biznesa attīstības vadītājs.

Runājot par to, cik sarežģīti bija piesaistīt investīcijas, viņš norāda, ka tas bijis salīdzinoši vienkārši, jo Revolut vēlas mainīt banku pakalpojumus globālā mērogā un investori vienmēr vēlas būt daļa no šādām pārmaiņām.

Finansējums domāts globālai un iekšējai attīstībai. Līdz šī gada beigām iecerēts Revolut ieviest ASV, Kanādā, Honkongā, Singapūrā un Austrālijā un tā ir daļa no kompānijas plāna būt globālai bankai. Tāpat līdz gada beigām plānots paplašināt komandu no 350 līdz 800 darbiniekiem ar fokusu uz pasaules līmeņa inženieriem un dizaineriem. Runājot par produktiem, A. Bičeika teic, ka kompānija turpina strādāt pie Revolut Wealth un citiem produktiem.

Nesen Revolut paziņoja par mērķi kļūt par banku un A. Bičeika tiec, ka šis jautājums joprojām ir procesā. Uzņēmums cieši sadarbojas ar Lietuvas banku un paredzams, ka bankas licence tiks saņemta šī gada laikā.

Revolut darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi mainīt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursus.

LASI VĒL:

Revolut sasniedz ienākumu un izdevumu balansu

Ar startup veiklību ceļā uz bankas statusu

Revolut uzsāk kriptovalūtu tirdzniecību

Revolut startē Latvijā un sola satricināt banku sektoru