Revolut sāk ceļu uz bankas statusu

Autors: Db.lv
2017. gada 09. novembris plkst. 8:13

Finanšu tehnoloģiju kompānija Revolut iesniedz dokumentus bankas licences saņemšanai; veidos iekšējo maksājumu procesu

Revolut iesniegusi dokumentus Lietuvas Bankai, lai saņemtu bankas licenci, uz kuras saņemšanu tiek cerēts 2018. gada pirmajā pusē. Vienlaikus Revolut sāk veidot iekšējo maksājumu procesoru, lai garantētu uzticamāku pakalpojumu sniegšanu. Bankas licence ļaus finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumam sniegt kredīta un noguldījumu pakalpojumus Eiropā.

Pašlaik Revolut lieto vairāk nekā 950 tūkstoši lietotāju, ir atvērti vairāk nekā 16 tūkstoši biznesa kontu un veiktas finanšu operācijas sešu miljardu ASV dolāru vērtībā.

Revolut cer saņemt licenci 2018. gada pirmajā pusē un uzreiz sāks piedāvāt kredīta un noguldījumu pakalpojumus, tostarp – pieļaus konta atlikuma pārsniegšanu, piedāvās patēriņa aizdevumus un terminētos noguldījumus. Tāpat bankas licence pilnvaros Revolut apdrošināt klientu līdzekļus līdz 100 tūkstošiem eiro saskaņā ar Eiropas noguldījumu apdrošināšanas sistēmu.

«Bankas licences iesnieguma iesniegšanu atlikām tādēļ, ka no pirmajām dienām vēlējāmies visus spēkus un resursus koncentrēt inovatīva produkta veidošanai. Pat, esot bez bankas licences, spējām iegūt vairāk nekā 950 tūkstošus lietotāju visā Eiropā un liela to daļa jau tagad izvēlas Revolut kā savu galveno kontu un norēķinu karti,» komentē Revolut Baltijas reģiona vadītājs Andris Bičeika (Andrius Bičeika).

Viņš arī norāda, ka kompānija Lietuvu uzskata par vienu no pievilcīgākajiem finanšu tehnoloģiju centriem Eiropā, kur infrastruktūra un regulējums ir līdzsvaroti strauji augošām kompānijām.

Revolut saviem klientiem ļauj atvērt priekšapmaksas kontu minūtes laikā, saņemt reālā laika paziņojumus par izdevumiem, kategorizēt izdevumus un noteikt nedēļas vai mēneša budžeta ierobežojumus. Tāpat mobilās sīklietotnes lietotāji var glabāt un darboties ar 25 dažādām valūtām, mainīt valūtu par starpbanku kursu, bez maksas veikt vietējos un starptautiskos pārvedumus, kā arī, izmantojot bezkontakta MasterCard karti, tērēt naudu 130 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas.

Revolut savu darbību sāka 2015. gada jūlijā, uzstādot ambiciozu mērķi reformēt banku sektoru.

LASI ARĪ:

Revolut Latvijā jau septiņi tūkstoši lietotāju
Revolut startē Latvijā un sola satricināt banku sektoru