Rēzeknes SEZ uzņēmumos trīskāršojies investīciju apjoms

2011. gada 13. maijs plkst. 10:19
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) kapitālsabiedrībās veikto investīciju apjoms pagājušajā gadā ir trīskāršojies, salīdzinot ar 2009. gada rādītājiem, sasniedzot gandrīz 10 milj. Ls.

Pērn RSEZ komercsabiedrībās investēti 9,85 milj. Ls, savukārt 2009.gadā - 3,2 milj.Ls. Lielākās investīcijas 2010.gadā veicis Carbon Neutral Bio Fuel RSEZ SIA, kas Rēzeknē izveidoja koka granulu ražotni.

Pašvaldību kopīgās iestādes Rēzeknes Speciālā ekonomiskā zona apkopotā informācija liecina, ka RSEZ komercsabiedrībās par 40% palielinājušies arī eksporta apjomi. Pagājušajā gadā produkcija eksportēta par 7,5 milj. Ls.

Salīdzinājumā ar 2009.gada rādītājiem par 35% palielinājies arī RSEZ kapitālsabiedrību apgrozījums. Kopējais RSEZ kapitālsabiedrību apgrozījums 2010.gadā bija Ls 23,5 milj. Ls, salīdzinoši 2009.gadā - 17, 4 milj. Ls.

RSEZ komercsabiedrības statuss patlaban piešķirts 15 uzņēmējsabiedrībām, tostarp lielākās no tām ir kokapstrādes uzņēmums RSEZ SIA Verems, koka granulu ražotne New Fuel RSEZ SIA, metinātu nerūsējošā tērauda un citu niķeļa sakausējumu cauruļu ražošanas uzņēmums RSEZ RIGAMET SIA, alus ražošanas uzņēmums RSEZ SIA DFD, graudu uzglabāšanas, pirmapstrādes un brīvās muitas zonas uzņēmums RSEZ a/s Rēzeknes Dzirnavnieks un tekstilrūpniecības uzņēmums RSEZ SIA Magistr-Fiskevegn Group. MFG.

Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona tika izveidota 1997.gadā ar mērķi veicināt tirdzniecību, attīstīt rūpniecību un satiksmi, kā arī preču eksportu un importu caur Latviju, piesaistot ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstībai un jaunu darba vietu radīšanai.

RSEZ reģistrētās komercsabiedrības var saņemt gan tiešās nodokļu atlaides, gan arī netiešo nodokļu atvieglojumus, veidojot RSEZ teritorijā brīvās zonas, kā arī veicot ieguldījumus.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām