Rēzeknes uzņēmējs grib atjaunot padomju laika galda spēļu ražošanu

2011. gada 10. jūnijs plkst. 9:22
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Līdz šā gada 1.septembrim Rēzeknes uzņēmums Galda spēļu darbnīca plāno sērijveida ražošanā ieviest piecas galda spēles, kuras padomju laikā ražoja rūpnīcā Straume, sacīja Galda spēļu darbnīcas īpašnieks Andris Mejers.

«Vecāki arvien biežāk saprot, ka, pavadot laiku tikai pie datora, bērns gudrāks nepaliek, bet, spēlējot kādreiz populārās galda spēles, bērna attīstība rit veiksmīgāk, turklāt tās parasti spēlē divatā vai četratā, kas nozīmē arī sociālo kontaktu,» savu ideju skaidro Mejers.

Viņš piebilda, ka veikalos ir pieejams plašs klāsts ar mūsdienīgām galda spēlēm, taču sarunās ar tirgotājiem radās doma, ka būtu labi pircējiem piedāvāt arī padomju laikā rūpnīcā Straume ražotās spēles. «Kopš šī gada pavasara darbojos Rēzeknes Biznesa inkubatorā, un jau ir gatavi spēļu paraugi,» piebilda Mejers.

Mejers prognozē, ka vecās Straumes spēles izdosies ieviest ražošanā līdz šā gada 1.septembrim. Patlaban ir doma sākt ražot kādreiz populārās spēles Zvēru loto, Jautrie ugunsdzēsēji, Kurš pirmais?, Jūras kauja un Izšūšana.

«Domāju spēļu paraugus piedāvāt grāmatveikaliem un kancelejas preču veikaliem un pirmo tirāžu iztirgot kā paraugpārdošanu. Spēles domāju izgatavot cietajā iepakojumā uz laba kartona, tāpēc veikaliem tās tiks piedāvātas aptuveni par pieciem latiem. Cerams, ka tās ieinteresēs tirgotājus,» piebilda Mejers.

Uzņēmējs piebilda, ka patlaban visas spēles tiek izgatavotas Rēzeknē, arī jau daudzus gadus iepriekš ražotās spēles Domino, Cirks, Riču-raču. «Mums ir neliela drukas iekārta, arī spēļu dizainu zīmējam paši,» piebilda Mejers.

Spēles tiek pārdotas veikalos visā Latvijā, turklāt tirgotāji pieprasa gan vislētākos variantus - spēles uz biezāka papīra, gan arī dārgākus variantus, kuri izgatavoti cietajā iepakojumā un uz cietāka kartona. «Lai gan ir liela konkurence no Krievijas un Ķīnas galda spēļu ražotāju puses, tomēr aug pieprasījums arī pēc Rēzeknē ražotajām spēlēm,» sacīja Mejers.

Viņš sacīja, ka Galda spēļu darbnīcas spēlēm vidējā tirāža ir 1000 eksemplāru, līdz ar to tām ir augstāka pašizmaksa nekā Krievijā vai Ķīnā ražotajām. «Tāpēc arī ar nopelnīto nebija iespējams uzkrāt starta kapitālu veco spēļu ražošanas sākšanai un izlēmu izmantot Biznesa inkubatora pakalpojumus. Pagaidām gan neesmu rēķinājis, cik liela summa būs nepieciešama, lai sāktu šo spēļu ražošanu,» sacīja Mejers.

No patlaban ražotajām spēlēm populārākās ir Cirks un Riču-raču, bet 1000 eksemplāru tirāža tiekot pārdota aptuveni pusgada līdz gada laikā. Uzņēmējs ražo arī spēli Monopolists, kura ir līdzīga pasaulē plaši pazīstamajai spēlei Monopoly.

«Tāpat varam izgatavot spēles arī pēc speciāla pasūtījuma, piemēram, esam izgatavojuši spēli Iepazīsti Ventspili. Ir ideja parunāt ar Berga bazāra īpašniekiem un izgatavot spēli Monopols speciāli Berga bazāram, kurā tiktu izmantota stilizēta Ulmaņlaiku nauda, bet nopērkamie objekti būtu Berga bazārā strādājoši veikali, kafejnīcas,» stāstīja Mejers.

Dalies ar šo rakstu