«Rīdzinieka kartes» elektroniskā pieteikšanās sistēma palēnināta augstā pieprasījuma dēļ; uzbrūk arī hakeri

2013. gada 16. oktobris plkst. 13:38
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

No trešdienas sākusies elektroniskā pieteikšanās «Rīdzinieka kartei», un pirmo divu stundu laikā pieteikušies 700 rīdzinieki. Aktivitātes dēļ bija vērojama sistēmas lēndarbība, tāpat sistēmā mēģināja ielauzties hakeri, Db.lv stāstīja Rīgas satiksmes pārstāvis Viktors Zaķis.

Hakeru mēģinājums ielauzties Rīgas satiksmes elektroniskās pieteikšanās sistēmā nav izdevies, un reģistrējušos cilvēku dati ir drošībā, uzsvēra uzņēmuma pārstāvis.

Paredzams, ka laika gaitā rīdzinieku interese pieteikties elektroniski mazināsies un izlīdzināsies, nekavējot sistēmas darbu, norādīja V. Zaķis, atgādinot, ka «Rīdzinieka kartes» varēs saņemt visi rīdzinieki.

«Pieprasījums pēc «Rīdzinieka kartēm» liecina, ka ir arī cilvēku masa, kas priekšlikumu diferencēt cenas, atbalsta,» uzskata Rīgas satiksmes pārstāvis.

Pieteikšanās «Rīdzinieka kartei» klientu apkalpošanas centros sākās 8. oktobrī, un kopš tā pagājušās nedēļas sākuma līdz šodienai klientu apkalpošanas centros kartei bija pieteikušies 2,5 tūkstoši rīdzinieku. Tādējādi līdz trešdienas pēcpusdienai gan klientu centros, gan elektroniski varētu būt pieteikušies aptuveni četri tūkstoši Rīgā deklarēto iedzīvotāju.

Rīgas satiksmes pārstāvis nekomentēja, kas notiks gadījumā, ja Saeima varētu apstiprināt izmaiņas likumā, kas liegtu Rīgai diferencēt sabiedriskā transporta cenas, ņemot vērā deklarēto dzīvesvietu. V. Zaķis vien norādīja, ka «Rīdzinieka kartes» spēj nodrošināt biļešu iegādes un apmaksas funkciju, līdzīgi kā e-talons.

Jau rakstīts, ka pret Rīgas politiķu ieceri ir kā pašvaldību vadītāji, tā valdības partijas, kuras atbalsta Vienotības piedāvātos grozījumus Sabiedriskā transporta likumā, lai liegtu izmantot iedzīvotāju deklarēto dzīvesvietu kā iemeslu atšķirīgas braukšanas maksas noteikšanai. Priekšlikums ir iesniegts Saeimā jau atvērtajā likumā uz otro lasījumu un varētu gūt vairākuma atbalsu. Rīgas vicemērs Andris Ameriks (Gods kalpot Rīgai!) sacīja, ka tādā gadījumā dome nevarēs piemērot arī atlaides Rīgā deklarētajiem invalīdiem, pensionāriem, skolēniem. Taču piedāvātais priekšlikums liedz deklarēto dzīvesvietu izmantot kā vienīgo kritēriju atlaides piešķiršanā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām