Rīdzinieki ieteikuši velosipēdu novietošanas vietas pilsētā

2008. gada 19. februāris plkst. 13:49
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Noslēgusies Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieka Ģirta Auškāpa (TB/LNNK) iniciētā iedzīvotāju priekšlikumu izteikšana par vietām, kur pēc pilsētnieku domām būtu nepieciešams Rīgas vēsturiskajā centrā ierīkot velonovietnes, liecina sniegtā informācija medijiem.

Šajā sakarā piektdien, 22.februārī plkst. 12.00 Rātsnama 610. telpā Ģ. Auškāps uz tikšanos aicina atbildīgo pašvaldības struktūrvienību un riteņbraucēju organizāciju pārstāvjus, lai izvērtētu ieteikumus un lemtu par konkrēti realizējamiem darbiem no pašvaldības puses. Sapulce būs atklāta un uz to aicināti visi interesenti.

Nedēļas laikā saņemti vairāki desmiti ieteikumu. Izpilddirektora vietnieks izsaka pateicību par paustajiem priekšlikumiem un atzīst, ka lielā mērā tie bija prognozējami. ''Velobraucējus bez konkrētām novietņu atrašanās vietām interesē to esamība kā tāda un drošība,'' secina Ģ. Auškāps un atzīst, ka riteņbraucēju skaits ar katru gadu pilsētā pieaug, bet problēmas paliek iepriekšējās. Velostāvvietu trūkums ir tikai viena no tām.

''Esmu patīkami pārsteigts, ka Rīgas dome ir sākusi risināt šos jautājumus. Es atbalstu ideju par apsargājamu velostāvvietu ierīkošanu. Šim nolūkam varētu pārveidot daļu no esošajām autostāvvietām, piemēram, pie Kongresu nama, Jēkaba Kazarmām, Coca-Cola Plaza u.c., varbūt kaut kur krastmalā,'' raksta viens no priekšlikumu iesūtītājiem Juris Linde.

Rīgas domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komiteja pagājušā gada maijā atbalstīja Rīgas pašvaldības riteņbraukšanas attīstības vadlīnijas, kur, cita starpā, norādīts, ka jāveido speciālas apsargājamas velostāvvietas pilsētas centrālajā daļā un laikus jāplāno to izvietošana.

Rīdzinieki savus priekšlikumus bija aicināti izteikt zvanot uz Rīgas domes informatīvo bezmaksas tālruni 80000800 vai sūtot uz e-pastu: apc@riga.lv. Priekšlikumi tiks uzklausīti arī turpmāk.

Vairāk nekā puse rīdzinieku uzskata, ka pilsētā nepietiek velosipēda novietņu - metāla konstrukciju, pie kurām var atsliet un pieslēgt velosipēdus, liecina savulaik pēc Rīgas domes pasūtījuma veiktā pilsētas iedzīvotāju aptauja.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām