Riepu bloki pārsūdzējuši VVD piemēroto 12,9 miljonus eiro sodu

2017. gada 16. oktobris plkst. 13:10
Autors: LETA
Sadaļa: Vide
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums SIA «Riepu bloki» pārsūdzējis Valsts vides dienests (VVD) aprēķināto sodu 12,9 miljonu eiro apmērā par videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmas piemērošanu, aģentūra LETA noskaidroja Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namā.

Tiesu nama pārstāvji norādīja, ka «Riepu bloku» ierosinātā lieta reģistrēta 11.oktobrī, bet izskatīšanai tā pieņemta 12.oktobrī.

Mēneša laikā kopš 12.oktobra VVD būs jāsniedz tiesu namā skaidrojums par «Riepu blokiem» piemērotā soda aktu. Savukārt pēc tam Liepājas tiesu nams lems par laiku, kad attiecīgo lietu sāks skatīt, sacīja tiesu nama pārstāvji.

LASI ARĪ:

Papildināta - VVD riepas Rīgā uzkrājušajam uzņēmumam piemēro 12,9 miljonu eiro sodu

Uzņēmumam no galvaspilsētas liek aizvākt 1000 tonnas lietotu riepu

Kā ziņots, VVD iepriekš pārtrauca līgumu ar uzņēmumu «Riepu bloki», kas Starta ielā, Rīgā, bija uzkrājis tonnām riepu. Bet līdz ar 31.decembri VVD lauzīs atkritumu apsaimniekošanas līgumus ar SIA «Nordic Recycling» un AS «Latvijas Zaļais elektrons», tiem piemērojot attiecīgi 8,3 miljonu un 13,7 miljonu eiro sodu par nenomaksāto dabas resursa nodokli.

Gan «Nordic Recycling», gan «Latvijas Zaļais elektrons» grasās tiem piemēroto sodu pārsūdzēt, uzsverot, ka VVD esot pieņēmis prettiesisku lēmumu.

Dalies ar šo rakstu