Rīgā atklāj nelikumīgus dīzeļdegvielas glabāšanas un tirdzniecības punktus

2011. gada 19. aprīlis plkst. 14:08
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vairākās noliktavās Rīgā atklājis nelikumīgus dīzeļdegvielas glabāšanas un tirdzniecības punktus un kopumā izņēmis vairāk nekā 20 tūkst litrus šķidruma ar dīzeļdegvielai raksturīgu smaku.

Pagājušajā VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki noliktavu teritorijā Rīgā, Ķengaragā vairākos angāros atklāja nezināmas izcelsmes, iespējams, dīzeļdegvielu, kā arī tvertnes, kannas, sūkņus un to pistoles. Tas viss liecinot par to, ka teritorijā apšaubāmos apstākļos, iespējams, notikusi nelikumīga degvielas uzglabāšana un tirdzniecība.

Aizdomas, ka angārā varētu notikt nelikumīgas darbības ar degvielu, pastiprinājās, kad, tuvojoties angāram, likumsargi sajuta degvielas smaku. Ieejot noliktavā, viņi konstatēja, ka kāds vīrietis ar elektrosūkņa palīdzību pārsūknē šķidrumu no tvertnes, kas atradās noliktavā, uz tvertni mikroautobusā. Nekādus degvielas izcelsmi apliecinošus dokumentus viņš uzrādīt nevarēja. Tvertnēs kopumā atradās 17,35 tūkst. litri ar šķidrumu ar dīzeļdegvielai raksturīgu aromātu. Noliktavā atradās arī četri elektrosūkņi ar pievienotām gumijas šļaukām, sūkņa pistole un vairākas dīzeļdegvielas piedevas pudeles.

Pārbaudot minētās noliktavas telpas, VID darbinieki ievēroja, ka angārā, nodalīta ar sienu, atrodas vēl viena telpa. Ielūkojoties telpā caur šķirbu starp atdalošo sienu un griestiem, likumsargi ieraudzīja, ka arī tur atrodas liela tilpuma tvertnes un sūknis ar pistoli. Noliktavu teritorijas pārvaldnieks paskaidroja, ka minēto telpu īrē kāda cita persona. Telpā, kuru uzrādīja īrnieks, atradās trīs tvertnes, kurās kopumā konstatēti 1,5 tūkst. litri šķidruma ar dīzeļdegvielai raksturīgu aromātu.

Apsekojot noliktavu teritoriju, VID darbinieki ievēroja vēl vienu aizdomīgu angāru, kurā atradās liela tilpuma tvertnes, un no kura nāca degvielas smārds. Angārā atradās ne tikai 15 tvertnes, kuru tilpums bija tūkstoš litru, bet arī divas metāla cisternas, kurām ar gumijas šļauku bija pievienoti sūkņi. Ārpus noliktavas tika atklātas zemē ieraktas, aiz betona konstrukcijām paslēptas divas lielgabarīta tvertnes, kuras bija savienotas ar noliktavas telpu ar gumijas cauruļu, kuras bija izvilktas cauri telpas sienai, palīdzību. Turklāt tvertnēs un cisternās atradās kopumā 1,58 tūkst. litri šķidruma ar degvielai raksturīgu smaku.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos VID Muitas kriminālpārvalde administratīvo lietu un kriminālprocesu ietvaros kopumā ir izņēmusi 8,72 tūkst. litrus degvielas.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām