Būve

Rīgā bijušajā izgāztuvē plāno būvēt futbola stadionu

Elīna Pankovska, 19.01.2011

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā iecerēts būvēt jaunu futbola stadionu, kurā varētu ietilpt 10 tūkst. skatītāju, raksta Telegraf.

Lēmums par šo projektu tikšot pieņemts pēc desmit dienām. Futbola stadionu plānots būvēt uz bijušās izgāztuves teritorijā, kas atrodas Saharova un Deglava ielas krustojumā. Laikraksts norāda, ka minimālās projekta izmaksas esot 10 milj. eiro.

«Patlaban noris idejas saskaņošanas process ar Vides ministriju un Rīgas domi,» skaidro LFF pārstāvis Jānis Mežeckis. Viņš norāda, ka sākumā teritorija jārekultivē, kā arī tiekot izskatīta iespēja piesaistīt ES finansējumu.

Rīgas domē laikrakstam apstiprināja, ka federācija plāno minētajā vietā būvēt stadionu, tomēr Īpašumu departamenta vadītājs Oļegs Burovs esot paziņojis, ka būvniecība iespējama vien tādā gadījumā, ja tiek mainīts pilsētas attīstības plāns. «Tas ir ļoti nopietns jautājums. Problēma nav saistīta tikai ar attīstības plānu, bet arī ar zemes rekultivāciju. Tā ka ne visi risinājumi ir Rīgas domes kompetencē,» skaidro O.Burovs un piebilst, ka ir bijušas tikšanās gan ar futbola federāciju, gan vides ministrijas pārstāvjiem.

Latvijas futbola federācijas prezidents Guntis Indriksons norāda, ka šis zemes gabals izvēlēts, jo tur praktiski esot jau visas komunikācijas un ērta piebraukšana. Ja nebūtu šo faktoru, tad projekts sadārdzinātos vēl trīs četras reizes.

Savukārt LFF komercdirektors Vladimirs Žuks atzīmē, ka finansiālās puses jautājumu tiek risināti, bet kā iespējamos avotus viņš min: FIFA, UEFA, Rīgas pašvaldību, privātas struktūras.

Komentāri

Pievienot komentāru