Rīgā būs papildu ierobežojumi kravas transporta kustībai

2008. gada 20. februāris plkst. 10:51
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Atbilstoši Rīgas pilsētas izpilddirektora 2007.gadā izdotajam rīkojumam, 1.martā stāsies spēkā ierobežojumi kravas transporta (ar pilnu masu virs 5 tonnām) kustībai pār vairākiem pilsētas tiltiem un to pievedceļiem arī darba dienu vakara sastrēgumstundu laikā, liecina domes sniegtā informācija medijiem.

Šie ierobežojumi neattiecas uz operatīvajiem transportlīdzekļiem, transportlīdzekļiem ar oranžu (dzeltenu) bākuguni, kas tiek izmantoti specifiskiem uzdevumiem, un trafarētiem komunālo dienestu transportlīdzekļiem.

No 2007.gada 1.decembra satiksmes plūsmas atvieglošanai stājās spēkā kravas transporta virs 5 tonnām satiksmes ierobežojumi pār vairākiem tiltiem un to pievedceļiem darba dienu rīta sastrēgumstundu laikā. Respektējot ar kravas transporta pārvadājumiem saistīto uzņēmumu lūgumu, līdz 1.martam tika pagarināts pārejas laiks kravas transporta kustības ierobežojumu ieviešanai darba dienu vakaros, lai uzņēmumi varētu pārskatīt piegādes maršrutus un veikt nepieciešamās darba organizācijas izmaiņas ierobežojumu ievērošanai.

Kravas transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 5 tonnām (izņemot operatīvos transportlīdzekļus, transportlīdzekļus ar oranžu (dzeltenu) bākuguni, kas tiek izmantoti specifiskiem uzdevumiem, un trafarētus komunālo dienestu transportlīdzekļus) no 2007.gada 1.decembra ir slēgta satiksme darba dienās no plkst. 7.00 līdz plkst. 10.00, bet no 2008. gada 1.marta – darba dienās no plkst. 7.00 līdz plkst. 10.00 un no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00:

– uz Salu tilta abos virzienos;
– uz Akmens tilta abos virzienos;
– Krasta ielas posmā no Slāvu ielas līdz 13.Janvāra ielai;
– 11.Novembra krastmalā;
– Eksporta ielas posmā no Muitas ielas līdz Rīgas pasažieru ostai;
– Mūkusalas ielas posmā no Kārļa Ulmaņa gatves līdz Akmeņu ielai;
– Akmeņu ielas posmā no Mūkusalas ielas līdz Jelgavas ielai;
– Jelgavas ielas posmā no Akmeņu ielas līdz Vienības gatvei;
– Vienības gatves posmā no Jelgavas ielas līdz Kārļa Ulmaņa gatvei;
– Valguma ielas posmā no Akmeņu ielas līdz Uzvaras bulvārim;
– Uzvaras bulvāra posmā no Akmens tilta līdz Raņķa dambim;
– Raņķa dambī;
– Daugavgrīvas ielas posmā no Raņķa dambja līdz Lidoņu ielai;
– Maskavas ielas posmā no Prūšu ielas līdz Slāvu ielai;
– uz Slāvu satiksmes pārvada pār dzelzceļu abos virzienos;
– uz Augusta Deglava satiksmes pārvada pār dzelzceļu virzienā uz pilsētas centru;
– uz Zemitānu satiksmes pārvada pār dzelzceļu virzienā uz pilsētas centru.

Informatīvās ceļa zīmes par minētajām kravu transporta satiksmes organizācijas izmaiņām autovadītājus informēs gan Rīgā, gan uz Rīgas apvedceļa.

"Minētās kravu transporta satiksmes organizācijas izmaiņas paredz tranzīta satiksmes novirzīšanu noteiktās pilsētas vietās ārpus sastrēgumstundu laika iedzīvotāju vairākuma satiksmes atvieglošanai no rīta un vakarā. Šīs kravas transporta satiksmes organizācijas izmaiņas ir viens no nepieciešamajiem īstermiņa risinājumiem straujās satiksmes intensitātes pieauguma radīto problēmu mazināšanai pār tiltiem un pārvadiem. Paralēli tam tiek turpināts darbs, izbūvējot kravas transporta satiksmei piemērotus un ērtus centra apvedceļus," skaidro Rīgas dome.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām