Riga Coal Terminal Krievu salas attīstīšanā sadarbosies ar Ķīnas kompāniju

2014. gada 22. septembris plkst. 17:05
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

SIA Riga Coal Terminal (RCT) vienojies ar Ķīnas kompāniju China Harbour Engineering Company (CHEC) par sadarbību un investīcijām Krievu salas attīstībā, informē Rīgas Tirdzniecības ostas sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Vizule-Karpova.

Ar Ķīnas uzņēmumu pagājušajā nedēļā parakstīts sadarbības memorands par stratēģisko sadarbību, kas paredz investīciju projekta realizāciju un specializētas ostas infrastruktūras izbūvi Rīgas Brīvostas teritorijā - Krievu salā. Vienoties par konkrētu sadarbības modeli paredzēts līdz šī gada beigām.

«Krievu salas projekta realizācija paredz ostas aktivitāšu pārcelšanu no pilsētas centra uz Krievu salu, kas šobrīd ir viena no galvenajām Rīgas Brīvostas attīstības prioritātēm. Riga Coal terminal rīkojas saskaņā ar Rīgas ostas 2009.-2018. gada attīstības programmu un sadarbībā ar kompāniju CHEC plāno realizēt kopīgu investīciju projektu, kas ievērojami palielinās Rīgas ostas kravu pārkraušanas apjomus un uzlabos Latvijas tranzīta koridora konkurētspēju», norāda Riga Coal Terminal valdes priekšsēdētājs Raivis Veckāgans.

Kompānija CHEC ir dibināta 1980. gadā un ir meitas uzņēmums China Communications Construction Company (CCCC), kas ietilpst Global Fortune 500 uzņēmumu listē. CHEC ir pasaules vadošā kompānija jūras, ostu, inženierbūvniecības, kā arī ar to saistītās infrastruktūras projektēšanas un būvniecības darbu izpildē. 2013. gadā kompānijas apgrozījums pārsniedza 7 miljardus ASV dolāru. CHEC ir pārstāvniecības vairāk nekā 60 pasaules valstīs un tiek nodarbināti vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Riga Coal Terminal ir SIA Rīgas Tirdzniecības osta un Šveices kompānijas MIR TRADE AG, kas ir viena no pasaules līderiem ogļu eksportētāju vidū, meitas uzņēmums. Rīgas Tirdzniec;ibas osta ir nozīmīgākais ostas aktīvu un transporta pakalpojumu uzņēmumu investors, attīstītājs un operators Latvijas Republikā.

Dalies ar šo rakstu