Riga Food laikā diskutēs par pārtikas drošību, kvalitāti un marķējumu

2011. gada 05. septembris plkst. 17:17
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Šondēļ izstādes Riga Food 2011 laikā vairākos semināros notiks diskusijas par pārtikas drošību.

Zemkopības ministrija (ZM) informē, ka 7. septembrī notiks seminārs «Latvijas lauksaimniecības un pārtikas nozare starptautiskajā tirgū», kurā tiks pārrunātas lauksaimniecības un pārtikas nozaru attīstības tendences, zinātnisko institūciju sadarbības iespējas ar pārtikas nozari tās attīstības sekmēšanai, kā arī tiks apspriesti citi aktuāli temati.

8. septembrī izstādē notiks diskusija par augļu patēriņu, kurā ZM speciālisti informēs par Latvijā audzētu dārzeņu un augļu pieejamību katrai ģimenei, iepazīstinās ar produktu kvalitātes prasībām un skaidros piesārņojuma iespējamību augu izcelsmes produktos. Tiks pārrunāti jautājumi arī par ģenētiski modificētajiem organismiem, pesticīdu atliekām un nitrātiem, kultūraugu audzēšanas metodēm, lai iegūtu augstas kvalitātes lauksaimniecības produktus. Savukārt Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti informēs par augu izcelsmes produktu kvalitāti un nekaitīguma uzraudzību.

Savukārt 9. septembrī notiks seminārs «Prasības pārtikas produktu marķēšanai jaunajā regulas priekšlikumā», kurā tiks skaidrota jaunā Eiropas Parlamenta un Padomes regula par pārtikas informācijas sniegšanu patērētājiem. Izstādes laikā varēs iepazīties ar Latvijas pārtikas produkcijas ražotāju vienotu kopstendu, kas iekārtots ar ZM atbalstu. Izstādi savas darba vizītes Latvijā laikā apmeklēs arī Lietuvas lauksaimniecības ministrs Kazis Starkēvičs. Izstāde Riga Food 2011 šogad notiek no 7. līdz 10. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām