Rīgā ievieš pirmos apstāšanās ierobežojumus ielu malās

Autors: Ingrīda Drazdovska
2010. gada 10. decembris plkst. 10:52

Rīgā Krišjāņa Barona ielā, Miera ielā un Ieroču ielā noteikti pirmie transportlīdzekļu apstāšanās ierobežojumi ielas malā, lai ielu tīrītāji varētu nodrošināt brauktuvju attīrīšanu no sniega, informē Rīgas pilsētas Satiksmes departaments.

Ceļa zīmes Apstāties aizliegts ir uzstādītas: Krišjāņa Barona ielas posmā no Artilērijas ielas līdz Tallinas ielai (abās ielas pusēs); Krišjāņa Barona ielas posmā no Pērnavas ielas līdz Brīvības ielai (ielas labajā pusē); Miera ielas posmā no Brīvības ielas līdz Tallinas ielai (abās ielas pusēs); Ieroču ielā.

Rīgas domes Satiksmes departaments aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību ceļa zīmēm un aicina būt saprotošiem.

Līdzīgi kā iepriekšējā sezonā, arī šosezon transportlīdzekļu apstāšanās ierobežojumi ielu malās nepieciešamības gadījumā tiks noteikti arī citviet galvaspilsētā, lai veiktu ielu tīrīšanu. Plašāka informācija par šādām vietām būs pieejama tuvāko dienu laikā Satiksmes departamenta mājas lapā www.rdsd.lv un Rīgas domes mājas lapā www.riga.lv.

Braukšanas apstākļi galvaspilsētā patlaban ir apgrūtināti, redzamība ierobežota, taču maģistrālās ielas un tilti ir caurbraucami. Satiksmes plūsma ir lēna. Atsevišķās vietās pilsētā, konstatēts, ka kravas transportlīdzekļi nespēj uzbraukt uz tilta, tādā veidā būtiski kavējot visu pārējo transportlīdzekļu satiksmi.

Ielu un tiltu tīrīšanas darbi Rīgā turpinās. Darbos ir iesaistītas gan specializētās kaisīšanas mašīnas ar lāpstām, gan traktorbirstes un traktortehnika ar lāpstām. Kopumā patlaban darbus galvaspilsētā veic 45 tehnikas vienības. Uz ielām ar divām vai vairāk braukšanas joslām pēc iespējas brauktuvju tīrīšanas darbi tiek veikti, vienlaikus blakus braucot divām līdz trim tehnikas vienībām ar lāpstām, lai efektīvāk nošķūrētu sniegu no brauktuvēm.

Primāri darbi tiek veikti uz tiltiem un maģistrālajām ielām, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta satiksmi. Taču paralēli pēc iespējas tehnikas vienības tiek nosūtītas arī uz B kategorijas rajona nozīmes ielām.

Tā kā turpina snigt, vakarā pēc maksimumstundu laika uz nozīmīgākajām maģistrālajām ielām paredzēts sniega tīrīšanā iesaistīt arī autogreiderus, lai paplašinātu ielu un tiltu braucamo daļu un atbrīvotu to no sniega.
 

Atslēgvārdi