Rīgā izgatavo pasaulē garāko vistas šašliku

2011. gada 20. jūnijs plkst. 16:47
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Jāņu ielīgošanas pasākumā, 18. jūnijā, Rīgā, pie modes un izklaides centra Rīga Plaza, tika izgatavots pasaulē garākais šašliks. Tā garums bija 149 m 50 cm. Rekordu apstiprināja un nofilmēja īpaša komisija.

Pasākumam nedēļas laikā tika izgatavots īpašs grils no vairākām tonnām metāla. Bija nepieciešams arī speciāls iesms, kura garums bija vairāk nekā 150 m. Tas sastāvēja no 150 daļām, kuras viegli varēja apvienot vienā veselā, garā iesmā.

Lai rekords tiktu sasniegts, viens no lielākajiem putnu gaļas uzņēmumiem Baltijā AS Vilniaus paukštynas sagādāja 500 kg vistas šašlika Fiesta. Rekordlielā šašlika garšas īpašības bez maksas taču varēja novērtēt vairāki tūkstoši cilvēku.

300 kg ogles gaļas cepšanai dāvināja Latvijas uzņēmums PATA AB, bet vienreiz lietojamos traukus PRIME un degšķidrumu MAYERI – hipermārkets PRISMA.

Ielīgošanas pasākumā apmeklētājiem bija iespēja arī izmēģināt prasmi šaušanā ar loku un arbaletu, sacensties mucu ripināšanā un kvasa ātrdzeršanā, kā arī iegādāties Latvijas ražotāju un amatnieku izstrādājumus svētku tirdziņā.

Latvijā līdz šim garākais šašliks tapis pērn pie Mazā Baltezera par godu makšķerēšanas sezonas atklāšanai, tā garums bija 73,9 m.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām