Rīgā izstrādās jaunu satiksmes organizācijas plānu lietusgāžu laikā

2008. gada 11. septembris plkst. 15:25
Autors: Atis Rozentāls - Db
Dalies ar šo rakstu

Jau tuvākajā laikā Rīgas domes Satiksmes departaments izstrādās konceptuālus labojumus rīcības plānā satiksmes organizācijai applūdušu ielu gadījumā. Par to tika lemts sanāksmē, uz kuru Rīgas pilsētas izpilddirektors A. Grīnbergs bija aicinājis atbildīgo pašvaldības struktūru un uzņēmumu, kā arī policijas vadību.

A. Grīnbergs uzskata, ka spēkā esošais plāns ir novecojis un deklaratīvs, ziņo Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Sanāksmes laikā tika analizēta situācija, kāda izveidojās šo pirmdien, kad stipru lietusgāžu dēļ lielā daļā pilsētas praktiski tika paralizēta satiksme. Amatpersonas piekrita A. Grīnbergam, ka atbildīgo struktūru, īpaši policijas, rīcība konkrētajā situācijā bija novēlota un slikti koordinēta. Tādēļ jaunajā rīcības plānā minēto dienestu un struktūru koordinācija sistēma tiks vienkāršota.

Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka laika posmā, kamēr tiek izstrādāts jaunais plāns, atkārtotu lietusgāžu gadījumā situācijas nopietnību izvērtēs un lēmumu par satiksmes izmaiņām pieņems Rīgas pilsētas galvenās policijas pārvaldes Operatīvās vadības nodaļa sadarbībā ar Satiksmes departamenta satiksmes vadības centru, konsultējoties ar izpilddirektoru un departamenta vadību, kā arī operatīvi informējot sabiedrību.

Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojumā Par satiksmes organizāciju lietusgāžu laikā noteiktas konkrētas kritiskās vietas pilsētā, kur visbiežāk notiek ielu applūšana. Rīcības plāns paredz operatīvas satiksmes izmaiņas minētajās vietās, kamēr ceļu uzturētāji organizē ūdens atsūknēšanu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām