Nekustamais īpašums

Rīgā nojauks vairākus graustus

Elīna Pankovska, 14.02.2011

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pilsētas īpašuma komiteja akceptējusi Rīgas domes lēmumus par ēku nojaukšanu Zilupes ielā 15 un Mangaļsalas ielā 7C, 9 un 11A, DB informēja domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pašvaldībai piederošā bijušās pirts ēka Zilupes ielā ir avārijas stāvoklī, tā esot bīstama apkārtējiem. Ēkas atjaunošana, izmantojot esošās konstrukcijas, neesot iespējama, tāpēc to kopā ar divām pagalma izbūvēm demontēs, un zemesgabals 1,17 m² platībā tikšot ieskaitīts zemesgabalu apmaiņas fondā.

Arī vairākas bijušo noliktavu un darbnīcu ēkas Mangaļsalas ielā, Rīgas brīvostas teritorijā, kas pieder pašvaldībai, tiks nojauktas Tās esot morāli un fiziski novecojušas, bojājot pilsētas ainavu un apdraudot apkārtējos.

Jau ziņots, ka Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks devis rīkojumu pašvaldības izpilddirekcijām un Īpašuma departamentam uzsākt sistemātisku cīņu pret graustiem Rīgā.

Jāatgādina, ka Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji atzinuši, ka grausts Dzirnavu ielā 11. ir avārijas stāvoklī, tai iebrukuši otrā un trešā stāva pārsegumi, daļēji sagruvušas sienas un vietām trūkst jumta seguma, kas bojā būves nesošās konstrukcijas.

Savukārt īpašniekiem SIA Nekustamo īpašumu projektu attīstības centrs uzdots līdz 1.martam izvākt no būves iekštelpām visus būvgružus, piesaistīt būvkonstruktoru un sagatavot projektu ēkas nostiprināšanas darbiem. Ja tas nenotiks, tad departaments veiks ēkas piespiedu sakārtošanas darbus, un iztērētie līdzekļi tiks piedzīti Administratīvā procesa likumā paredzētajā kārtībā.

Komentāri

Pievienot komentāru