Rīgā pēc «rīdzinieku biļešu» ieviešanas deklarējušies mazāk cilvēku nekā cerējusi dome

2013. gada 19. decembris plkst. 15:29
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Vēloties gūt lētākas biļetes sabiedriskajā transportā, Rīgā audzis deklarēto iedzīvotāju skaits, tomēr tas nav sasniedzis desmit tūkstošus, kuriem pēc Rīgas pašvaldības aplēsēm Rīgā bija jādeklarējas šogad, ziņo Latvijas Radio.

Turklāt saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pausto, iemesli, kādēļ cilvēki ir deklarējušies, var būt dažādi. Lai nosakidrotu deklarēšanās tendences Rīgā, PMLP veica padziļinātu pētījumu, salīdzinot pērnā gada un šā gada datus.

«Līdz augsutam Rīgā deklarējās aptuveni tikpat personas, cik no galavaspilsētas izdeklarējās, taču oktobrī audzis gan deklarāciju skaits Rīgas pilsētā, gan arī samazinājies izdeklarēto personu skaits no Rīgas pilsētas. Šeit jau parādās aptuveni 1500 personas, kas deklarējās Rīgā papildus. Visticamāk, tas būtu skaidrojums ar jaunajiem Rīgas pilsētas nolūkiem ieviest diferencētu sabiedriskā transporta cenu politiku,» radio pauda PMLP priekšnieka vietnieks Jānis Citskovskis.

Vai arī novembrī vairāk cilvēku deklarējušies Rīgā, pagaidām nav zināms. Tāpat arī nav skaidrs, no kurām pašvaldībām izdeklarējušies tagad jaunie rīdzinieki, viņš norādīja.

Rīgas domei ir aplēses, ka kopumā Rīgā nav deklarēti aptuveni 127 tūkstoši Rīgā dzīvojoši un strādājoši cilvēki. «Plāns vai prognoze, ar ko rēķināmies, ka šī gada laikā vismaz 10 tūkstoši deklarē savu dzīvesvietu Rīgā un nākošā gada laikā šis skaits varētu sasniegt vismaz 30 tūkstošus,» tā pauda Andris Konošonoks no Rīgas domes Finanšu departamenta.

Db.lv jau rakstīja, ka Rīgas dome nolēma paaugstināt sabiedriskā transporta biļešu cenu no 50 uz 84 santīmiem jeb 1,20 eiro, vienlaikus nosakot, ka Rīgā deklarētie iedzīvotāji līdz 75 gadu vecumam, kas saņēmuši Rīdzinieka karti, varēs braukt ar 50% atlaidi un maksāt 42 santīmus jeb 0,60 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām