Rīgā prezentētas speciālas automašīnas cilvēku aprūpei nomaļās lauku sētās 

Latvijas Samariešu apvienība šodien, 13. februārī, prezentēja savu jaunāko sociālo projektu Samariešu atbalsts mājās. Projekts paredz attīstīt kvalitatīvu un pieejamu aprūpi un palīdzību vientuļiem, veciem cilvēkiem lauku reģionos, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti.

Lelde Petrāne, 13.2.2014
1/5

Publicitātes foto.

Projekta ietvaros ir uzbūvētas un speciāli aprīkotas automašīnas, kurās ir pieejams viss nepieciešamais, lai šo aprūpi varētu veikt cilvēka ierastajā dzīves vietā. Šādas automašīnas esot pasaules līmeņa novitāte un līdz šim nevienā valstī vēl šāda ideja neesot īstenota. Kā pastāstīja Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš, projekta galvenā ideja – aprūpei ir jādodas pie cilvēka.

«Lauku rajonos galvenā problēma nodrošināt kvalitatīvu aprūpi mājās ir infrastruktūras, mūsdienīgu apstākļu un ērtību trūkums, kamdēļ cilvēks ir jāved prom no ierastās vides, kas viņam sagādā lielu diskomfortu,» stāsta projekta Samariešu atbalsts mājās koordinators Viesturs Kleinbergs. «Tāpēc šī iespēja ļauj tiem cilvēkiem, kuri dzīvo laukos, kuriem nav pieejamas ērtības un ir grūtības pašiem sevi pilnvērtīgi apkopt, palikt savās mājās un dzīvot pilnvērtīgu dzīvu ierastajā vidē. Aprūpe un palīdzība cilvēkiem tiks nodrošināta ar Drošības pogu, kas ir īpaša saziņas sistēma – saziņas iekārta un signālpoga, kas atrodas aprocē vai kulonā,» viņš skaidro.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Automašīnas reģionos darbu sāks martā. Uz katru no projektā iesaistītajiem novadiem dosies viena lielā automašīna un viena mazā automašīna. Mazās automašīnas ir pielāgotas guļošu pacientu transportēšanai.

Projekta Samariešu aprūpe mājās ietvaros tiek būvētas 6 īpaši aprīkotas automašīnas, kurās izveidots pārvietojams aprūpes birojs ar autonomās strāvas ģeneratoru, dušu ar silto un auksto ūdeni, tualeti, gāzes plītiņu, ledusskapi, veļas mazgājamo mašīnu, specializēto aprīkojumu pēdu kopšanai un matu griešanai. Kopumā projekta ietvaros tika uzrunātas 49 pašvaldības un sākotnēji automašīnas būs pieejamas Skrundas, Balvu, Smiltenes, Jelgavas un Ventspils novadā, kā arī šo novadu tuvākajā apkārtnē. Ar laiku, pēc citu Latvijas novadu pašvaldību intereses un pieprasījuma, šo pakalpojumu plānots attīstīt arī citur. Lai izlemtu, kur projektu īstenot, tika vērtēta pašvaldību nepieciešamība novadā pēc šāda veida pakalpojuma, kā arī novada domes un sociālo dienestu ieinteresētība projekta ieviešanā un ilgtspējā. Novados ir izveidotas 30 jaunas darba vietas un pašlaik notiek darbinieku apmācība.

Projekts tiek finansēts no Open Society Foundation līdzekļiem un ar projektā iesaistīto pašvaldību līdzfinansējumu. Pašreizējās projekta izmaksas ir 1,8 miljoni eiro.

No šīs sadaļas

Šonedēļ auto tirgotājs SIA Forum Auto Rīgā atklāja jaunu autocentru, kur bez...

Degvielas mazumtirdzniecībā pamatbāze - biržas cenas, no kā veidojas konkrētās degvielas pamatcena,...

Valsts policija (VP) jau vairākus mēnešus neizmanto savus četrus fotoradarus, kas nozīmē,...

Jelgavā, Lielajā ielā pērnruden ierīkotā tā sauktā inteliģentā satiksmes vadības sistēma,...

Kompānija Toyota Motor trešdien, 12. februārī, paziņojusi par 1,9 miljonu automašīnu...

ASV autobūves giganta General Motors (GM) jaunā vadītāja Marija Bara (Mary Barra)...

Lielbritānijas autobūves kompānija Aston Martin trešdien paziņoja, ka atsauc 17 590 automašīnas...

Vācu auto ražotājs Daimler ceturtdien paziņojis, ka 2013. gadā sasniedzis rekordlielus pārdošanas...

Pagājušajā gadā obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas...

Otrdien, 4.februārī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) un VAS Ceļu...