Rīga sniega izvešanai iztērējusi septiņus miljonus latu

2011. gada 20. aprīlis plkst. 9:29
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā ziemā Rīga sniega izvešanai plānoto 3 milj. vietā reāli iztērējusi 7 milj. Ls.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) intervijā Neatkarīgajai norāda, ka aizvadītā ziema pēc statistikas bijusi septītā ar nokrišņiem bagātākā ziema pēdējos 90 gados, taču janvāris Rīgā pārsitis visus rekordus.

Runājot par gūtajām mācībām, Rīgas domes priekšsēdētājs atzīmē: «Mums noteikti jāveic ciešāka komunikācija ar iedzīvotājiem, rīdziniekiem skaidri un gaiši jāzina, kuras lietas nodrošina pašvaldība vai namīpašnieks un par kurām atbildīgs ir viņš pats.»

Viņš skaidro, ka daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ziemas laikā ir aktuāla automašīnu novietošana iekškvartāla pagalmā – namu pārvalde pierēķina šīm mājām vēl 30 vai pat 60 Ls nedēļā un par šo naudu noīrē traktoriņu, kas iztīra sniegu pāris stundu laikā. Sadalot summu uz visām ēkām, katram īrniekam šī papildu maksa būšot niecīga. Savukārt pilsētai paliks vairāk resursu, lai iztīrītu piebraucamos ceļus pie slimnīcām, poliklīnikām, bērnudārziem un skolām.

Šobrīd aktuāla problēma ir bedrainās ielas. N.Ušakovs atzīmē, ka šim mērķim bija rezervēti 350 tūkst.Ls, tomēr maijā šī summa tiks palielināta vēl par 750 tūkst. Ls, un kopumā veidos 1,1 milj. Ls. Prioritāte gan būšot centrālās maģistrāles, pa kurām kursē sabiedriskais transports.
 

Dalies ar šo rakstu