Rīgā sniega tīrīšanā, iespējams, tiks iesaistīti arī zemnieki

2011. gada 05. janvāris plkst. 16:10
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas dome ir uzsākusi sarunas ar Zemnieku Saeimu un izvērtē iespējas piesaistīt sniega tīrīšanas darbiem zemniekus, kuriem ir nepieciešamā tehnika, paziņojis mērs Nils Ušakovs (Saskaņas centrs).

Visdrīzāk, zemnieki varētu tīrīt Rīgas maģistrālās ielas un veikt sniega izvešanas darbus. Par vienu no prioritātēm ir noteikta skolu un bērnudārzu piebraucamo ceļu tīrīšana, tajā iesaistīsies gan izpilddirekcijas, gan Rīgas domes Satiksmes departaments.

Būtiskas problēmas sniegs radot dzīvojamo māju jumtiem. Pašlaik uz tiem strādā 266 cilvēki, taču trūkstot kvalificētu darbinieku. Savukārt pašvaldības uzņēmumus Rīgas namu apsaimniekotājs norādījis, ka janvāra mēneša rēķinos tiks iekļauta samaksa par jumtu tīrīšanas darbiem.

Savukārt pašvaldības policijai uzdots pastiprināti kontrolēt ietvju tīrību, kā arī lāsteku novākšanu, un sodīt tos apsaimniekotājus, kuri nepilda saistošo noteikumu prasības. Policija arī sodīs tos apsaimniekotājus, kuri no jumtiem notīrīto sniegu met uz ietvēm vai ielas braucamās daļas un to nenovāc.

Jāpiemin, ka laika posmā no 4. līdz 5.janvārim Rīgā izvesti 16,7 tūkst. kubikmetri sniega. Sniega tīrīšanas darbi no ielām un tiltiem veikti 3,1 kvadrātkilometru apjomā, bet ielu un tiltu apstrāde ar pretslīdes materiāliem veikta 5,7 kvadrātkilometru apjomā.

Sniega izvešana no galvaspilsētas turpināsies arī turpmākajās naktīs, īpašu uzmanību pievēršot pie izglītības un medicīnas iestādēm.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi