Rīgā tiks izbūvēti vairāki jauni satiksmes infrastruktūras objekti

2008. gada 25. janvāris plkst. 8:54

Šogad Rīgā tiks pabeigta vairāku jaunu satiksmes infrastruktūras objektu būvniecība, kas ir būtiski pilsētas maģistrālo ielu tīkla pilnveidošanai un centra apvedceļu loka izveidei,- pirmdien notikušajā satiksmes konferencē Rīga krustcelēs informējis Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora vietnieks Edgars Strods.

Šogad tiks pabeigta Brīvības gatves un Juglas ielas divu līmeņu šķērsojuma būvniecība, Austrumu maģistrāles posma no Gaujas ielas līdz Meža prospektam būvniecība, Augusta Deglava ielas būvniecība no Baltinavas ielas līdz Lubānas ielai ar rotācijas apli Kaivas ielas un Lubānas ielas krustojumā. Šie objekti ir būtiski pilsētas maģistrālo ielu tīkla pilnveidošanai un centra apvedceļu izveidei.

Turpinot Brīvības ielas pilnveidošanu satiksmes caurlaides spēju palielināšani, šogad pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma plānots paplašināt arī tiltu pār Juglu un uzsākt Brīvības ielas pieslēguma tiltam no Berģu puses paplašināšanu, izveidojot trīs braukšanas joslas katrā virzienā un novēršot pudeles kaklus.

Turpinot Austrumu maģistrāles izbūvi, pēc Satiksmes departamenta pasūtījuma šogad plānots uzsākt arī divu līmeņu satiksmes mezgla būvniecību Vairoga ielas un Gaujas ielas krustojumā.

Šogad paredzēts uzsākt arī Dienvidu tilta maģistrālo pievedceļu būvniecību abos Daugavas krastos. Daugavas labajā krastā tiks izbūvēts jauns maģistrāls tilta pievedceļš ar trīs līmeņu satiksmes mezglu pašreizējā Slāvu apļa vietā un tiks veikta Slāvu dzelzceļa pārvada pārbūve ar 8 braukšanas joslām. Labā krasta pievadceļu un satiksmes mezglu būvniecību pilnībā plānots pabeigt 2011.gadā.  Savukārt Daugavas kreisajā krastā šogad plānots izbūvēt maģistrālā pievadceļa pieslēgumu no Dienvidu tilta līdz Bauskas ielai, tuvāko gadu laikā tas tiks izbūvēts tālāk līdz Ziepniekkalna ielai, bet turpmākajos gados to paredzēts izbūvēt līdz pat Vienības gatvei ar vairāku līmeņu šķērsojumiem.

Plānots, ka šogad SIA T.I.A. organizēs konkursu arī par divu līmeņu satiksmes pārvada pāri dzelzceļa sliežu ceļiem Rīga-Skulte būvniecību un finansējuma piesaisti.

Turpinot pilsētas maģistrālo ielu tīkla pilnveidošanu, šogad pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma tiks izstrādāti būvniecības projekti vēl vairāku jaunu satiksmes infrastruktūras objektu būvniecībai turpmākajos gados. Austrumu maģistrāles izveides ietvaros šogad tiks turpināta arī Viestura prospekta un Meža prospekta krustojuma divu līmeņu satiksmes mezgla projektēšana,  kā arī tiks uzsākta maģistrāles posma no Ieriķu ielas līdz Vietalvas ielai būvprojekta izstrāde. Tiks uzsākta tramvaja tuneļa zem Gaisa tilta projektēšana, plānots uzsākt arī projektēšanu tunelim zem dzelzceļa Ģertrūdes ielas un Daugavpils ielas savienošanai. Tiks uzsākta arī Vienības gatves un Raņķa dambja savienojošā tuneļa projektēšana, un pabeigta Daugavgrīvas ielas paplašināšanas projekta izstrāde ar divu līmeņu satiksmes mezglu Daugavgrīvas ielas un Krišjāņa Valdemāra ielas krustojumā.