Rīgā tiksies jaunās paaudzes lidaparāta - konvertoplāna - izgatavotāji

2014. gada 25. jūnijs plkst. 9:34
Dalies ar šo rakstu

Šodien Rīgā ieradīsies Eiropas aviācijas projekta NICETRIP dalībnieki un Eiropas Komisijas pārstāvji, lai apkopotu darba rezultātus projekta ietvaros, informēja Sandra Biseniece, LNK Group pārstāve.

Projekts NICETRIP paredz jaunas paaudzes konvertoplāna (helikoptera un lidmašīnas hibrīda) prototipa izstrādi. Vizītes laikā arī tiek plānots nodot ekspluatācijā konvertoplāna nesošās sistēmas izmēģinājuma stendu, ko izstrādājis zinātniski – pētnieciskais centrs no Latvijas - AVIATEST. AVIATEST ir vienīgais Baltijas valstu pārstāvis šajā starptautiskajā projektā.

«Zinātniski-pētnieciskais centrs AVIATEST pēdējos trīs gadus ir aktīvi iesaistīts NICETRIP projektā. Mūsu loma projektā ir izstrādājamā lidaparāta nesošās sistēmas pilna mēroga izmēģinājumi stendā,» stāsta holdinga LNK Group padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Milovs.

Projektā NICETRIP, ko finansiāli atbalsta Eiropas Komisija, ir iesaistīti vairāk nekā 25 Eiropas aviācijas nozares uzņēmumi, tostarp, AgustaWestland, Eurocopter un Liebherr-Aerospace Lindenberg GmbH, kā arī nozares zinātnieki un universitātes. Projektu plānots noslēgt šomēnes.

Paredzams, ka projektā NICETRIP izstrādātās un testētās konvertoplāna daļas kļūs par pamatu jaunas aeronautikas izpētes programmas Clean Sky uzsākšanai.

Zinātniski-pētnieciskais centrs AVIATEST ietilpst holdinga LNK Group aviācijas pakalpojumu grupā LNK Aerospace. AVIATEST veic pilna mēroga lidmašīnu un helikopteru, kā arī to agregātu izturības izmēģinājumus stendos.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi