Rīgā vairāk paredzami nelieli būvdarbi 

Rīgā varētu palielināties būvniecības aktivitāte, tiesa, tas vairāk attiecas uz vienkāršākiem un nelieliem darbiem, izriet no Rīgas pilsētas būvvaldes apkopotajiem datiem.

Ingrīda Drazdovska, 11.02.2011

Dienas mediju arhīvs

Rīgā 2011. gada janvārī sagatavoti un izsniegti 116 plānošanas un arhitektūras uzdevumi, saskaņoti 113 būvprojekti, izsniegtas 32 būvatļaujas, 204 vienkāršoto procedūru atļaujas, 72 būves pieņemtas ekspluatācijā, izsniegtas 189 tirdzniecības vietu, reklāmu un izkārtņu pases.

Salīdzinot šī gada un 2010.gada janvāra rādītājus, vairākās pozīcijās vērojamas pozitīvas tendences: par 45% palielinājies saņemto būvniecības pieteikumu – uzskaites karšu skaits; vairāk nekā divkāršojies akceptēto vienkāršotās renovācijas/ rekonstrukcijas apliecinājuma karšu skaits – janvārī akceptētas 192 apliecinājuma kartes. Šāda aktivitāte vienkāršoto renovāciju/ rekonstrukciju segmentā pārsniedz arī 2008. un 2009.gada rādītājus. Labāki rezultāti vērojami visā vienkāršoto procedūru apjomā, kopumā šādas atļaujas piešķirtas par 71% vairāk nekā pērn.

Šī gada janvārī ekspluatācijā pieņemti 72 objekti, salīdzinot ar 2010.gada janvāri – par 80% vairāk.

Salīdzinoši nelielas izmaiņas vērojamas izsniegto plānošanas un arhitektūras uzdevumu skaita ziņā – janvārī sagatavoti 116 nosacījumi projektēšanai, arī izsniegto būvatļauju skaits saglabājies līdzīgs kā gadu iepriekš. Rīgas būvvalde kā nozīmīgus objektus, kam janvārī izsniegtas būvatļaujas, piemin Latvijas Bankas biroju ēkas rekonstrukcijai un restaurācijai K.Valdemāra ielā 1b un daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas jaunbūvei Nīcgales ielā.

Lai arī kopējais projektu skaits apritē janvārī šajā gadā bija mazāks nekā pirms gada, akceptēto un saskaņoto būvprojektu skaits ir par 12% lielāks – janvārī akceptēti vai saskaņoti 113 būvprojekti.

Jaunākais izdevums