Rīgā varētu atgriezties otrs prāmis

2015. gada 07. aprīlis plkst. 8:27
Dalies ar šo rakstu

Tallink meklējot otru kuģi; uzņēmuma statistikas rādītāji pagaidām neiepriecina, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Bija iecerēts, ka jau šā gada 16. martā maršrutā Rīga–Stokholma atgriezīsies otrs kuģis, pērnā gada beigās runāto ar galveno kompānijas akcionāru Ennu Pantu atstāsta Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks. (Saskaņā ar Nasdaqomx Baltic biržas datiem 35,81% kompānijas akciju pieder Infortar AS (E. Pants ir uzņēmuma līdzīpašnieks), bet 17,42% – Baltic Cruises Holding, L. P.) Pēc viņa teiktā, Tallink arvien ir interese šo maršrutu saglabāt. Taču šobrīd esot grūti atrast piemērotu ledus klases kuģi. Kolīdz tāds būs pieejams, līnijā atgriezīsies otrais prāmis, saka A. Ameriks.

Biznesam interesē

Tallink kā biržas uzņēmumam šobrīd nav nekādu paziņojumu par Rīgas–Stokholmas līniju, norādīja Tallink mārketinga un pārdošanas direktore Baiba Muceniece. DB gan rakstījis (23.07.2014.), ka laikā, kad kompānija pārcēla prāmi Romantika uz Tallinas–Stokholmas maršrutu, viņa neizslēdza iespēju, ka nākotnē maršrutā Rīga–Stokholma atkal varētu kursēt divi prāmji.

AS Tallink Grupp toreiz lēmumu par viena prāmja noņemšanu pieņēma, lai uzlabotu darbības efektivitāti un rentabilitāti. Tas, ka nokļūšanai Zviedrijā jāizmanto, piemēram, ģeogrāfiski attālākā Ventspils osta, noteiktiem pārvadātājiem rada problēmas, norāda autopārvadātāju asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš. Pēc viņa teiktā, komersantiem par ikdienas prāmju satiksmes atjaunošanu no Rīgas uz Stokholmu interese būtu, jo pārvadājumu tehnoloģija bijusi atstrādāta.

Visu rakstu Rīgā varētu atgriezties otrs prāmis lasiet 7. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds