Rīgas brīvosta gatava ņemt darbā Lužkovu

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 27. oktobris plkst. 15:01

«Mums nebūtu nekas pretī, ja Rīgas brīvostas pārstāvis Maskavā būtu Jurijs Lužkovs,» norāda ostas vadītājs Andris Ameriks, raksta Telegraf.

Jāatgādina, ka Rīgas brīvosta plāno atvērt pārstāvniecības Krievijā, Baltkrievijā un Kazahstānā ar mērķi pievilināt jaunas kravas.
Pēc A.Amerika teiktā, viens no galvenajiem uzdevumiem tuvākajā laikā būs Rīgas brīvostas atpazīstamības veicināšana iepriekšminētajās valstīs. Pārstāvniecību vadītāju amatos plānots iecelt pieredzējušus vadītājus ar sakariem un ietekmi Krievijas darījumu aprindās.

«Mums nevajag, lai vadītāji rīkotu ekskursijas. Šiem cilvēkiem ir jāstrādā. Kā piemēru, kādi cilvēki mums ir vajadzīgi, varu nosaukt Juriju Lužkovu,» norāda A.Ameriks.

Jāatgādina, ka lielas cerības osta liek uz projektu, kas saistīts ar Venecuēlas naftas tranzītu uz Baltkrieviju.

DB jau rakstīja, ka J.Lužkovs no Maskavas mēra amata tika atbrīvots šā gada 28.septembrī, jo zaudēja Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva uzticību.

Baumas par J.Lužkova atbrīvošanu no amata parādījās jau septembra sākumā pēc informatīvās kampaņas valsts televīzijā, kad pret viņu Kremļa pilnībā vai daļēji kontrolētajās televīzijās tika izvērsta nomelnojoša informatīvā kampaņa.

Krievijas nacionālie mediji veltīja vairākas nosodošas publikācijas pret J.Lužkovu un viņa sievu – miljardieri Jeļenu Baturinu, apsūdzot Maskavas mēru korupcijā un savas sievas interešu lobēšanā. J.Baturinai pieder būvniecības kompānija Inteko.

J.Lužkovs Maskavas mēra amatā atradās 18 gadus. 1992.gadā viņu amatā iecēla toreizējais Krievijas prezidents Boriss Jeļcins. 2007.gadā viņš tika apstiprināts jau piekto reizi.

Savukārt šā gada augustā J.Lužkovs, savā vienas dienas vizītē Latvijā, oficiāli atklāja autobusu un traktoru ražotni Jelgavā, kuras īpašnieki ir kompānija AMO Plant, kuras akcijas 92,7% apjomā pieder Maskavas valdības departamentam.