Rīgas centrā par īres dzīvokli gatavi maksāt līdz 750 latiem

2011. gada 07. septembris plkst. 11:11
Dalies ar šo rakstu

Balstoties uz klientu pieprasījumu, kompānija Arco Real Estate meklē 170 – 200 īres dzīvokļus Rīgas centrā un Vecrīgā, jo šoruden visai strauji esot izīrēti labākie dzīvokļi.

Kompānijas īres nodaļas vadītāja Līva Jaunozola apgavlo, ka pieprasītākie ir mēbelēti divu, trīs guļamistabu dzīvokļi, bet plānotais īrnieku «budžets», iekļaujot komunālos maksājumu, ir aptuveni 550–750 latu. Tāpat ir pieprasīti studijas tipa nelieli dzīvokļi ar vidējo platību 40 m², un par tādiem potenciālie īrnieki ir gatavi maksāt 230–260 latus mēnesī.

Komentējot lielo īres tirgus aktivitāti tieši septembrī, viņa teic, ka to ietekmē ārvalstu studentu ierašanās Rīgā. Studenti meklē dzīvesvietu no viena līdz trim gadiem. Daļu studentu mācību maksu «subsidē» viņu pārstāvētās valstis, līdz ar to īres budžets ir augstāks, komentē L.Jaunozola.

Tāpat tirgu ietekmē kadru maiņa starptautiskajos uzņēmumos, kā arī vēstniecību un diplomātiskajā sektorā.

Pēc Arco Real Estate datiem, dzīvokļu īres maksa ir pieaugusi vidēji par 15 – 20%, salīdzinot ar pagājušā gada rudeni.

Pēc L. Jaunozolas domām, ziemas tā varētu nedaudz samazināties komunālo maksājumu dēļ. Ja nemainīsies gāzes u.c. komunālo pakalpojumu izmaksas, nākamgad īres cenām varētu būt tendence pieaugt, jo šobrīd jaunu mājokļu tirgū joprojām ir stagnācija, savukārt pirmskara ēkas Rīgas centrā netop renovētas un atjaunotas.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām