Nekustamais īpašums

Rīgas centrā plāno attīstīt 1500 ekskluzīvus dzīvokļus

Gunta Kursiša, 23.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērnā gada laikā ekskluzīvo dzīvojamo platību segmentā Klusajā centrā noslēgti vairāk nekā 250 darījumi, bet Vecrīgā – aptuveni 70 darījumi. Pašlaik dažādās plānošanas stadijās atrodas vairāk nekā 1500 dzīvokļi, bet tuvākajos gados Rīgas centrālajā daļā plānots nodot ekspluatācijā vairāk nekā 500 dzīvokļu, liecina Colliers International pētījums tā dēvēto ekskluzīvo dzīvojamo platību segmentā.

Ieplānoto projektu veiksmīga realizācija lielā mērā ir atkarīga no nerezidentu aktivitātes un Latvijas valdības politikas nostājas imigrācijas likumu jautājumos, jo tieši nerezidenti veido lielāko pieprasījumu šāda tipa dzīvokļiem, norāda Colliers International pārstāvji.

Kopumā lielākie darījumi pērn tika reģistrēti Rīgas klusajā centrā un Vecrīgā, Elizabetes, Pumpura, Alberta un 13. Janvāra ielās, un citviet

Ekskluzīvo dzīvojamo platību segmentā vidēji cenas svārstījās no 3000 līdz 4000 eiro/m2. Augstākā reģistrētā cena sasniedza vairāk kā 5000 eiro/m2, liecina oficiālie dati.

Galvenokārt cenas svārstība bija atkarīga no dzīvokļa platības, apdares, novietojuma un stāvvietas esamības.

Kopš 2010. gada ārzemju investīciju apjoms nekustamā īpašuma segmentā kopumā sasniedzis 418 milj. eiro. Uzturēšanās atļaujas saņēmuši 5543 cilvēki, no kuriem 4452 investējuši nekustamajā īpašumā. Pašlaik vērojama lielāka interese no Krievijas investoriem, bet potenciāli arī investori no citām valstīm ir ieinteresēti uzturēšanās atļauju iegūšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru