Foto

Rīgas cirks nevar atļauties apdrošināšanu, kas segtu postījumu izmaksas

Dienas Bizness, 27.03.2015

Cirka direktore Lolita Lipinska

Foto: Aivars Liepiņš, Dienas mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc 19. martā Rīgas cirkā notikušā ugunsgrēka ēkas otrā stāva gaiteņi nokvēpuši melni. Vietējie strādnieki jau sākuši atjaunot dažas telpas. Citas grimētavas un noliktavas, kuru durvis ugunsnelaimes brīdī bijušas ciet, gandrīz nav cietušas, toties pirmajā stāvā redzamas dzēšanā izmantotā ūdens pēdas. Apdrošināšanas sabiedrība Gjensidige jau paziņojusi, ka nevarēs pilnībā segt zaudējumus, piektdien vēsta laikraksts Diena.

Cirka direktore Lolita Lipinska atzīst, ka šī valsts kapitālsabiedrība no saviem ieņēmumiem var apdrošināt ēku par daudz mazāku summu, nekā būtu nepieciešams. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem valsts nekustamā īpašuma pārvaldīšanā ietilpst arī tā apdrošināšana un ēku apsaimnieko pats cirks. Bez telpu apdrošināšanas cirkam jāveic arī masu pasākumu apdrošināšana, kā arī dzīvības apdrošināšana viesmāksliniekiem. Dzīvnieki nav apdrošināti, jo tas ir ļoti dārgi – nemitīgā pārvietošanās no vienas pilsētas uz citu tiek uzskatīta par paaugstināta riska faktoru. Kad Diena viesojās cirkā, direktore vēl nebija gatava nosaukt provizorisku zaudējumu summu, bet dienu vēlāk aģentūrai LETA minēja, ka zaudējumi varētu būt līdz 35 000 eiro, kaut atjaunošanas darbi izmaksās līdz desmit reizēm vairāk, jo varētu tikt remontēts viss stāvs.

Ugunsgrēka iemesls oficiāli joprojām nav apstiprināts, taču, visticamāk, tas varētu būt saistīts ar kādu defektu elektroinstalācijā, pieļauj L. Lipinska. Ugunsgrēks izcēlās klauna grimētavā, kurā tajā brīdī neviena nav bijis; šim māksliniekam sadegušas arī daudzas personīgās lietas. Versiju, ka ugunsnelaimē būtu vainojama, piemēram, cigarete, direktore noraida pilnībā, jo šis mākslinieks nesmēķējot.

Cietušas ir vairākas telpas, taču manēžas daļā uguns neiekļuva, un arī citas telpas, kuru durvis bija ciet, uguns skārusi mazāk vai nav skārusi nemaz. Liesmas nav saudzējušas mākslinieku kostīmus – daļa sadegusi, daļa tā sadūmoti, ka tos grūti iztīrīt. Apdeguši arī vairāki rekvizīti. L. Lipinska atzīst, ka cietis arī gadu gadiem krātais fotoarhīvs, kas saliets ar ūdeni dzēšanas laikā, un daļa fotogrāfiju, visticamāk, nebūs saglābjamas.

Plašāk lasiet rakstā Pēc ugunsgrēka atkopjas pamazām piektdienas, 27.marta laikrakstā Diena (5.lpp)!

Komentāri

Pievienot komentāru