Rīgas dome konstatējusi: naudas nav

2007. gada 13. septembris plkst. 16:50
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Atklājies, ka 2008.gada budžeta projektā nav iekļauts finansējums Rīgai par sabiedriskā transporta pakalpojumu kompensēšanu.

2008.gada budžeta projektā nav iekļauts likumā noteiktais finansējums Rīgas pašvaldībai, lai segtu zaudējumus sabiedriskā transporta atlaižu nodrošināšanai, tā šodien, 13.septembrī, pirmajā Satiksmes ministrijas un Rīgas domes darba grupas sanāksmē informējušas Satiksmes ministrijas amatpersonas, Db.lv informēja Rīgas mēra preses sekretāre Inga Spriņķe.

Pēc Rīgas domes aprēķiniem pildot likumu, pašvaldībai nākamgad no valsts budžeta šim mērķim būtu jāsaņem aptuveni 16 miljoni latu dotāciju.

"Rīgas pašvaldība ar šo summu ir rēķinājusies jau no dienas, kad likums stājās spēkā. Jāņem vērā, ka sabiedriskā transporta nodrošināšanai Rīgā nākamgad nepieciešami jau 58 miljoni, kas ir par 17 miljoniem vairāk nekā šogad," norāda J.Birks.

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers un Rīgas mērs Jānis Birks vienojušies, ka kopīgi tiksies ar finanšu ministru, lai risinātu radušos situāciju.

2007. gada 15. jūlijā spēkā stājās Sabiedriskā transporta pakalpojumu likums. Tā 11. pantā Pārvadātāja zaudējumi noteikts, ka zaudējumi, kas uzņēmumam radušies saistībā ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu "pilsētas nozīmes maršrutu tīkla pamata maršrutos", tiek kompensēti "35 procentu apmērā no valsts budžetā šim mērķim paredzētajiem līdzekļiem un 65 procentu apmērā no pašvaldību budžetos šim mērķim paredzētajiem līdzekļiem."

Atbilstoši aprēķiniem, ko RP SIA Rīgas Satiksme ir iesniegusi Rīgas domē, 2008. gadā dotācija uzņēmumam, salīdzinot ar šo gadu, būtu jāpalielina par aptuveni 17 miljoniem latu.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām