Rīgas dome pieprasa īpašniekam nekavējoties sakārtot Brīvības ielas 78a namu

2011. gada 03. februāris plkst. 18:09
Autors: Jana Gavare
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes Īpašuma departments pēc pārbaudes pieprasa īpašniekam nekavējoties sākt Brīvības ielas 78a nama sakārtošanu, pretējā gadījumā pašvaldība darīs to pati, piedzenot izdevumus.

Divstāvu ēkas, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, īpašnieki – SIA VG BRHEER Latvia – pašvaldības uzmanības lokā nonāca jau 2000. gadā, kad īpašniekam tika nosūtīta pirmā vēstule ar brīdinājumu mēneša laikā sakārtot vai nojaukt būvi, lai tā neapdraudētu garāmgājējus. Līdz šim īpašnieks nekādus reālus ēkas rekonstrukcijas vai atjaunošanas darbus nav veicis, izņemot 2006. gada novembrī NATO samita laikā uzlikto dekoratīvo sietu ielas puses fasādei.

Ēkas apskatē tika secināts, ka veikti tikai daļēji konservācijas darbi – ēkas pirmajā stāvā noslēgti logi un durvis, bet vairāki otrā stāva logi palikuši vaļēji. Tomēr vislielāko bīstamību rada apstāklis, ka ēkai vietām joprojām trūkst jumta seguma, kas bojā ēkas un jumta konstrukcijas un dekoratīvos elementus. Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs uzsvēra, ka kopumā īpašnieks pagaidu sakārtošanas darbus veicis neapmierinoši, un noteica stingrus termiņus – līdz 17. februārim īpašniekam jāiesniedz dokumenti, kas garantē objekta tehniskā projekta izstrādes uzsākšanu, un līdz marta sākumam jāuzliek pagaidu jumts.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām