Ražošana

Rīgas dzirnavnieka īpašnieks iegādājies Igaunijas graudu pārstrādātāju Balti Veski

Žanete Hāka, 31.10.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Uzņēmums Malsena, kas ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Lietuvā un AS Rīgas Dzirnavnieks īpašnieks, vienojies par graudu pārstrādātāja Igaunijā Balti Veski iegādi, informē AS Rīgas dzirnavnieks pārstāvji.

Šis ir jau otrais Malsena grupas iegādes darījums Baltijas valstīs. Pērn tā iegādājās AS Rīgas Dzirnavnieks. Rezultātā Malsena kļūs par pirmo Baltijas mēroga graudu pārstrādātāju, kuram ir uzņēmumi visās trijās Baltijas valstīs.

Malsena vadītājs Gintautas Migonis norāda, ka grupa arī pēc darījuma noslēgšanas plāno saglabāt Balti Veski premium līmeņa kvalitāti un ekskluzivitāti. Tādējādi, uzņēmuma darbība un tās zīmols Veski Mati paliks nemainīgs.

«Šī uzņēmuma pārņemšana nodrošina būtiskus ieguvumus. No vienas puses, grupas ietvaros būs iespēja ražot vēl vairāk garšīgu un veselīgu produktu, no otras puses – uzlabot efektivitāti ikdienas darbā un vadībā. Aptverot visas Baltijas valstis, veidojas sinerģija starp uzņēmumiem un to piegāžu ķēdēm, stiprinot pozīcijas tirgū,» informē G.Migonis.

Darījums ir jāapstiprina konkurenci uzraugošajām iestādēm Igaunijā.

Balti Veski ir graudu pārstrādātājs Igaunijā, kas darbību uzsācis 20.-tā gadsimta sākumā. Uzņēmums nodrošina pircējus ar plašu sortimentu rīsiem, griķiem, kviešiem, kukurūzu un to miltiem, ar zirņiem, pupām un auzu un rīsu pārslām.

Līdz šim Balti Veski piederēja Helsingin Mylly Oy, kas ir lielākais graudu pārstrādātājs Somijā. Tas ir specializējies bioloģisko produktu ražošanā un ir lielākais bioloģisko graudu audzētājs Somijā.

Helsingin Mylly Oy valdes priekšsēdētājs Marets Puhks norāda, ka lēmums pārdot Balti Veski ir balstīts uz ilgtermiņa stratēģiju fokusēties uz Somijas tirgu, uz kuru arī tiks koncentrēta uzņēmuma interese un pārvaldība tuvākajā nākotnē.