Ražošana

Rīgas dzirnavnieka īpašnieks iegādājies Igaunijas graudu pārstrādātāju Balti Veski

Žanete Hāka, 31.10.2014

Jaunākais izdevums

Uzņēmums Malsena, kas ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Lietuvā un AS Rīgas Dzirnavnieks īpašnieks, vienojies par graudu pārstrādātāja Igaunijā Balti Veski iegādi, informē AS Rīgas dzirnavnieks pārstāvji.

Šis ir jau otrais Malsena grupas iegādes darījums Baltijas valstīs. Pērn tā iegādājās AS Rīgas Dzirnavnieks. Rezultātā Malsena kļūs par pirmo Baltijas mēroga graudu pārstrādātāju, kuram ir uzņēmumi visās trijās Baltijas valstīs.

Malsena vadītājs Gintautas Migonis norāda, ka grupa arī pēc darījuma noslēgšanas plāno saglabāt Balti Veski premium līmeņa kvalitāti un ekskluzivitāti. Tādējādi, uzņēmuma darbība un tās zīmols Veski Mati paliks nemainīgs.

«Šī uzņēmuma pārņemšana nodrošina būtiskus ieguvumus. No vienas puses, grupas ietvaros būs iespēja ražot vēl vairāk garšīgu un veselīgu produktu, no otras puses – uzlabot efektivitāti ikdienas darbā un vadībā. Aptverot visas Baltijas valstis, veidojas sinerģija starp uzņēmumiem un to piegāžu ķēdēm, stiprinot pozīcijas tirgū,» informē G.Migonis.

Darījums ir jāapstiprina konkurenci uzraugošajām iestādēm Igaunijā.

Balti Veski ir graudu pārstrādātājs Igaunijā, kas darbību uzsācis 20.-tā gadsimta sākumā. Uzņēmums nodrošina pircējus ar plašu sortimentu rīsiem, griķiem, kviešiem, kukurūzu un to miltiem, ar zirņiem, pupām un auzu un rīsu pārslām.

Līdz šim Balti Veski piederēja Helsingin Mylly Oy, kas ir lielākais graudu pārstrādātājs Somijā. Tas ir specializējies bioloģisko produktu ražošanā un ir lielākais bioloģisko graudu audzētājs Somijā.

Helsingin Mylly Oy valdes priekšsēdētājs Marets Puhks norāda, ka lēmums pārdot Balti Veski ir balstīts uz ilgtermiņa stratēģiju fokusēties uz Somijas tirgu, uz kuru arī tiks koncentrēta uzņēmuma interese un pārvaldība tuvākajā nākotnē.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Labība un kokmateriāli ir Baltijas dabas bagātība, taču ar tiem jāmāk nopelnīt – tieši tāpēc, domājot par nākotnes attīstību, Amilina (atrodas Panevēžā, Lietuvā) pievērsusies kviešu cietes un lipekļa ražošanai, 95% produkcijas tiek eksportēti, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Savulaik Amilina kviešu cietes bizness ir aizsācies kompānijas Malsena ietvaros – 2004. gadā tā sāka veidot ražotni. Būvdarbi un montāža notika no 2005. līdz 2007. gadam, pilnībā rekonstruēts kviešu dzirnavu un lopbarības cehs, uzbūvēta jauna cietes ražotne, cietes un lipekļa kaltes. 2008. gada beigās pieaugošie cietes ceha produkcijas pārdošanas apjomi ļāva nodalīt miltu biznesu no cietes ražošanas – miltu ražošanu turpināja UAB Malsena Plius, bet cietes biznesu attīsta AB Amilina. Investīcijas veica divās fāzēs un kopumā tās sasniedza 159,6 miljonus eiro.

«Ideja attīstīt cietes ražošanu ir vienkārši pamatojama – Baltijā ir potenciāls labības pārstrādei, graudaugu produktu ražošanai, savukārt eksporta iespējas miltiem ir ierobežotas. Vērtējām potenciālos eksporta produktus, nonācām pie domas ražot kviešu cieti,» stāsta Dans Tvarijonavičs (Danas Tvarijonavičius), Amilina AB līdzīpašnieks un vadītājs. Kopā ar finanšu partneri Amber Trust kompānijā Malsena tika izveidota jauna struktūrvienība, kas vēlāk atdalīta. «Sākotnēji domājām, ka starp miltiem, pastu un cieti ir sinerģija, bet, kad sākām runāt ar industrijas pārstāvjiem, viņi ar smaidu vaicāja, vai mēs tiešām ražojam arī makaronus. Tas tomēr ir atšķirīgs bizness. Ciete ir 100% B2B produkts, bet milti un pasta nonāk mazumtirdzniecībā. Pasaulē kompānijas pārsvarā strādā vai nu vienā, vai otrā jomā, taču ir dažas, kas aptver abas jomas,» saka D. Tvarijonavičs. 2011. gadā par Amilina partneri kļuva starptautiska kompānija Roquette, kas ir piektais lielākais uzņēmums kviešu cietes biznesā pasaulē, otrais Eiropā un Nr.1. pasaulē poliolu ražošanā. Nedaudz vēlāk – 2014. gadā – Roquette kļuva par Amilina lielāko īpašnieku.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas dzirnavnieks palielinās eksportu un attīstīs bioloģisko produktu ražošanu

Viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā a/s Rīgas dzirnavnieks 2013. gadu pabeidzis ar teju 26 milj. eiro apgrozījumu, kas ir par 5 % vairāk nekā gadu iepriekš. Pieaugums bijis visos segmentos un tirgos, kuros strādā kompānija, palielinājies arī eksporta apjoms. Uzņēmuma bizness sekmējies, pateicoties arī jaunajiem produktiem, stāsta a/s Rīgas dzirnavnieks valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.

Apjomi aug

Jaunais vadītājs informē, ka uzņēmuma eksporta kāpums pērn bijis 10 % pret iepriekšējo gadu. Šobrīd eksports veido jau vairāk nekā 30 % no kopējā ražojumu apjoma, un arī šogad turpinās eksporta pieaugums. Galvenie eksporta reģioni ir Krievija, Skandināvija, kā arī Rietumeiropa un Austrumeiropa, kur paredzēts augt arī turpmākajos gados. Notiekošais Ukrainā un Krievijā ietekmē uzņēmumu, bet ietekme nav būtiska. «Mūsu klienti turpina sadarbību, mēs neredzam prognožu un piegāžu samazināšanos un, lai arī valūtas kursa vērtība Krievijā sarukusi par 15 %, kas ietekmē uzņēmuma konkurētspēju, piegādātāji savus apjomus nesamazina. Krievija eksporta struktūrā veido aptuveni trešdaļu,» stāsta uzņēmuma vadītājs. Tuvākajos gados Rīgas Dzirnavnieks paredzējis palielināt eksportu līdz 40 % no saražotā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Rīgas Dzirnavnieks, ieguldot piecus milj. eiro, līdz 2021. gadam īstenos vērienīgu projektu, kas palīdzēs kāpināt ražošanas jaudu un papildināt produktu portfeli

Šā gada investīciju apjoms ir mērāms viena milj. eiro apmērā; tās ietver jaunas ražošanas līnijas uzstādīšanu un veco noliktavu renovāciju un pārveidi jaunu produktu ražošanas un fasēšanas vajadzībām. «Miljons tiks novirzīts būvniecībā, bet pārējie ieguldījumi būs iekārtās, lai efektivizētu auzu dzirnavas, elevatoru u.c. Modernizācijas projektā centāmies iekļaut pēc iespējas vairāk cehu, tajos jau ilgāku laiku investīcijas nav notikušas, bet, lai mēs būtu konkurētspējīgi pasaules tirgū, tas ir nepieciešams. Arī apgrozījuma apjoms, kas pēdējos trīs finanšu gados turas teju vienā līmenī – ap 24 milj. eiro, norāda, ka ar steigu ir nepieciešama automatizācija, jo nespējam vairāk saražot un pieprasījums pārspēj mūsu jaudu,» atzīst AS Rīgas Dzirnavnieks direktore, valdes locekle Anita Skudra.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Rīgas dzirnavnieks investējis pusmiljonu eiro ātri pagatavojamo biezputru līnijā

Žanete Hāka, 19.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Rīgas dzirnavnieks pabeidzis ražošanas līnijas modernizācijas projektu un uzsācis ražot ātri pagatavojamās biezputras Herkuless traukos, informē uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmums jaunā produktu ražošanas līnijā ieguldījis pusmiljonu eiro, kas ir pēdējā gada nozīmīgākā investīcija.

Šis ir viens no projektiem, kas tiek īstenots Herkuless 60 gadu jubilejas gadā. Rīgas dzirnavnieks arī nolēmis AXA zīmolu nomainīt uz Herkuless. Turpmāk tas būs arī eksporta zīmols.

Šobrīd jaunajā ražošanas līnijā tiek ražoti četri Herkuless produkti kartona traukos: auzu biezputra ar persikiem, burkāniem un linsēklām, auzu biezputra ar šokolādes gabaliņiem un upenēm, auzu biezputra ar bumbieru gabaliņiem un auzu biezputra ar avenēm un kazenēm.

Jauno Herkuless ātri pagatavojamo biezputru noieta tirgus būs arī Lietuva un Igaunija, uz kurām jau ir uzsākts šo produktu eksports, stāsta kompānijas pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru