Ražošana

Rīgas Dzirnavnieks nonāk leišu rokās

Žanete Hāka; Sandra Dieziņa, 20.03.2013

Foto. Ekrānšāviņš

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vadošais Lietuvas miltu ražošanas uzņēmums Malsena Plius iegādājies vienu no vadošajiem Latvijas graudu pārstrādātājiem Rīgas Dzirnavnieks, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Darījuma rezultātā Malsena kļūs par lielāko miltu ražotāju Baltijas valstīs, stāsta iesaistītās puses, un darījums palielinās Malsena gada apgrozījumu līdz gandrīz 70 miljoniem eiro (49,2 miljoniem latu). Līdz šim Rīgas Dzirnavnieks piederēja Zviedrijas uzņēmumam Lantmännen.

Darījuma summa gan netiek atklāta. Darījumu konsultēja Baltijas korporatīvo finanšu kompānija Porta Finance.

«Šis darījums stiprinās mūsu tirgus pozīcijas. Mēs spēsim piedāvāt plašāku augstas pievienotās vērtības produktu klāstu, kas ļaus palielināt eksportu starptautiskos tirgos,» saka Malsena izpilddirektors Gintautas Migonis.

Rīgas Dzirnavnieks bija daļa no Lantmännen grupas, kas ir viens no Ziemeļeiropas vadošajiem pārtikas, lauksaimniecības un enerģētikas uzņēmumiem. Uzņēmums darbojas 22 valstīs un tā kopējais apgrozījums sasniedz 36,5 miljardus Zviedrijas kronu (3,1 miljardu latu).

«Mēs izlēmām pārdot Rīgas Dzirnavnieku, lai koncentrētos uz Skandināvijas tirgiem. Esmu patiesi priecīgs, ka esam vienojušies ar pircēju, kas labi pārzina nozari un spēs turpmāk attīstīt uzņēmumu,» skaidro Lantmännen Cerealia vadītājs Karstens Tomsens.

Malsena ražo plašu produktu klāstu, tostarp kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, kviešu dīgstus un citus produktus.

Tirgus dalībnieki bija pārsteigti par izmaiņām, kas skārušas Rīgas Dzirnavnieku. A/s Latvijas maiznieks valdes priekšsēdētāja vietnieks Juris Užulis uzskata, ka īpašnieka maiņa Rīgas dzirnavniekā situāciju tirgū būtiski neietekmēs. Tiesa, iespējams, ka konkurence var nedaudz saasināties, jo jaunie īpašnieki nāks ar saviem plāniem un vēlmi palielināt realizācijas apjomus.